Jakie palety drewniane są najlepsze na meble z palet

producent palet drewnianych szczecin

W dzisiejszych czasach urządzanie i dekoracja wnętrz są jednym z głównych tematów poruszanych w Internecie. Moda zmienia się naprawdę szybko, nawet w dziedzinie aranżacji przestrzeni, dlatego czasem ciężko za nią nadążyć i znaleźć idealne rozwiązania, by cieszyć się modnym i ładnym wnętrzem przez wiele lat.

Na szczęście jest jeden motyw, który w stylach wystroju nie zanika, a jest nim natura. Od wielu już lat wszystko, co naturalne jest modne i to nie tylko w skandynawskich i rustykalnych wnętrzach, ale także w tych nowoczesnych czy minimalistycznych.

Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie meble wykonane z drewnianych palet. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież tego typu palety stosuje się w transporcie czy turystyce, natomiast w aranżacji wnętrz właśnie to, co nieoczywiste staje się najbardziej pożądane.

Meble z drewnianych palet

Na pewno każdy z nas nieraz widział już w przykładowych wnętrzach kanapy czy ławy z paneli, ponieważ to właśnie do tego typu mebli zaczęto na początku wykorzystywać panele, gdyż są one niezwykle wytrzymałe, stabilne i jeśli dobrze się je przygotuje – designerskie.

Z czasem zaczęto konstruować z nich również łóżka, meble ogrodowe, stoły czy w dalszym ciągu różnego typu siedziska

Jak konstruuje się takie meble?

Sposób ten zyskał tak dużą popularność ze względu na prostotę wykonania. Bowiem wystarczy jedynie odpowiednio przygotować palety, tzn. odpowiednio je skręcić, zeszlifować je z wszelkich trocin i drzazg oraz pomalować specjalną farbą lub lakierem do drewna, by przez wiele lat nie straciły one swojego wyglądu.

Jeśli palety mamy już gotowe wystarczy jedynie dokupić do nich odpowiednie dodatki, np. materac, poduszki, szybę (jeśli chcemy stworzyć stół) lub co tylko będzie nam pasować do wnętrza. Zatem jak widać to nic trudnego.

producent palet drewnianych szczecin

Wybór palet 

Problem pojawia się jednak, gdy chcemy dobrać odpowiednie palety. Wiadomo, że możemy spytać się w sklepie budowlanym, jakie najlepiej sprawdzą się na dany mebel, aczkolwiek sprawa ta nie jest oczywista, ponieważ istnieje kilka rodzajów palet. Są to:

  • Tzw. europalety, czyli najbardziej popularne i wykorzystywane praktycznie w każdym przypadku. Spełniają one wszystkie wymogi i normy europejskie, przez co są polecane przez większość specjalistów. Jedynym minusem jest ich rozmiar, ponieważ mimo że mogą występować w różnych wielkościach, to jednak są one ramowo określone i aby dobrze się sprawdzały, nie można ich w żaden sposób przyciąć do naszych potrzeb.
  • Palety przemysłowe – jak stanowi nazwa, są wykorzystywane głównie w przemyśle, natomiast brak jakichkolwiek wymogów i dowolność w ich wymiarach sprawiają, że mają one najniższą jakość wykonania.
  • Palety do przemysłu chemicznego, które są używane głównie w transporcie chemicznym, dlatego też ich jakość wykonania, ale co za tym idzie cena, są naprawdę wysokie.

Jakie więc palety drewniane wybrać? Do tworzenia mebli sprawdzą się jedynie europalety, które posiadają najwyższą jakość i najniższą cenę. I mimo ich ograniczonych wymiarów sprawdzają się naprawdę świetnie w praktycznie każdym wnętrzu niezależnie od zastosowania. 

Na koniec warto jednak przypomnieć, że palety są wykonane z drewna i mimo dużej wytrzymałości, surowiec ten nie jest trwały, jeśli odpowiednio się o niego nie dba, zatem jeśli decydujemy się na konstrukcję mebli z drewnianych europalet, trzeba pamiętać, by co jakiś czas sprawdzać ich stan i czasem nawet oddawać do serwisowania, by cieszyć się modnymi i naturalnymi elementami wystroju przez wiele długich lat.