Jaki samochód najlepiej wypożyczyć? Który będzie dla nas najlepszy?

wynajem samochodow Warszawa

Bywają momenty w których wynajęcie samochodu, to po prostu konieczność. Wracamy do kraju na urlop, planujemy przeprowadzkę lub wyjazd w większym gronie – każda z tych sytuacji wymaga od nas posiadania odpowiedniego pojazdu. Nie zawsze jednak mamy od kogo takowy pożyczyć. Dzięki usługom niektórych firm, osoby prywatne lub inne firmy nie muszą też nabywać na stałe konkretnych modeli. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej wypożyczalni i wybrać auto, które spełni nasze oczekiwania. Pytanie jakie należy sobie wtedy zadać, brzmi: Jaki samochód najlepiej wypożyczyć? Który będzie dla nas najlepszy? Tu pod uwagę wziąć trzeba parę czynników.

Sytuacja w której auto jest nam potrzebne

 wynajem samochodów warszawaChoć wynajem auta, to idealna propozycja dla tych, którzy nie dysponują nim na dany moment, to jednak podejmując decyzję należy zastanowić się w jakich okolicznościach samochód będzie używany. Od tego bowiem zależeć powinien model na który się zdecydujemy. I tak w przypadku przeprowadzki oraz większej ilości kartonów i walizek do przewiezienia niezbędny okazuje się bus. Taki samochód, to również szansa dla tych, którzy planują wyjazd czy podróż z rodziną lub z przyjaciółmi, jednak nie mają na tyle dużego auta, by mogło pomieścić wszystkich zainteresowanych. Busy lub popularne dziś SUV-y często wypożyczane są również na wieczory kawalerskie i panieńskie, czas ostatniej szalonej nocy. Warszawska wypożyczalnia samochodów Carent-24 w tej kategorii proponuje na przykład Volvo XC60, Mitsubishi Outlander PHEV lub Opel Vivaro.

Czas w którym będziemy korzystać z samochodu

Choć firmy świadczące usługi wynajmu samochodów znajdują się na terenie całej Polski, my skupimy się już na wypożyczalni aut z Warszawy. Dobrze jest jednak, gdy ta do której się zgłosimy znajduje się możliwie najbliżej naszego miejsca zamieszkania. To pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Niezależnie jednak od tego z jakiej wypożyczalni mamy zamiar skorzystać, przy wyborze auta warto przemyśleć również czas w którym będzie nam on potrzebny. Wynajem może być bowiem krótkoterminowy lub długoterminowy. Co do zasady, ten drugi jest tańszy. Tu w przeliczeniu na dobę, cena okazuje się być sporo niższa. Przykładowo Toyota Avensis w omawianej przez nas wypożyczalni kosztuje 89,99 złotych na dobę w przypadku wynajmu od 61 dni, jednak gdy ten obejmuje czas do 3 dni, cena podnosi się do kwoty 189,00 złotych.

Wypożyczalnia samochodów warszawaReasumując, gdy cena ma dla nas pewne znaczenie w przypadku wynajmu długoterminowego możemy pozwolić sobie na wynajem auta wyższej klasy, bo jego ceny będą wtedy niższe. Kiedy jednak chodzi o sytuację krótkotrwałego wynajmu, lepiej zdecydować się na ekonomiczniejszy model. Jednodniowa cena korzystania z niego nie powinna przecież znacząco uszczuplić naszego budżetu.

Wynajem samochodu – Warszawa

W Warszawie, jak i w innych miastach sprawdzając stan wynajmowanego auta i zapoznając się z warunkami współpracy, zawsze bądźmy czujni. W większości są to przecież bardzo drogie samochody za które przez najbliższy czas, to my będziemy odpowiedzialni. W momencie kiedy jednak uznamy, że wszystkie szczegóły są klarowne, a firma z usług której zamierzamy skorzystać okazuje się być w pełni profesjonalna – z pewnością nie mamy się czego obawiać. Pozostaje nam tylko wybór konkretnego modelu, ustalenie ilości dni w jakich będziemy z niego korzystać i cieszenie się z jazdy nowoczesnym samochodem.