Jaki prezent wybrać dla bliskich osób?

Prezenty dla bliskich

Często pojawiającym się dylematem jest to co możemy ofiarować naszym kochanym rodzicom. Często nasza inwencja twórcza zawodzi w tym przypadku ponieważ  żyjemy z pewnym dystansem i szacunkiem dla rodziców przez co nie chcemy powalać sobie na wszystko. Co zatem możemy ofiarować mamie i tacie? Jaki prezent sprawi im najwięcej radości? To wcale nie jest trudną sprawą.
Od zawsze naszych rodziców cieszą rzeczy, które naprawdę są od siebie. Od wieku przedszkolnego szykowaliśmy rodzicom laurki na przeróżne okazję, samodzielnie wykonywaliśmy prezenty pod okiem pań z przedszkola a nawet samodzielnie układaliśmy dla nich szczególne życzenia. Nie jeden z nich do tej pory posiada ofiarowane im przez nas lata temu własnoręcznie wykonane rysunki, które skrzętnie ukryte stanowią dla nich niesamowity skarb i pamiątkę naszych lat dziecinnych. Dlaczego zatem nie pójść tym tropem i przykładowo przygotować coś samodzielnie i sprawić, że będzie to szczególne i specjalne dla nich? Bardzo łatwo możemy coś przygotować. Idealnym pomysłem stają się rękodzielnicze prezenty takie jak biżuteria czy nawet ręcznie wykonane figurki. W temacie prezentów wykonanych ręcznie warto sprawdzić co oferuje. Również łatwo możemy naszykować prezent dla taty. Umiemy robić na drutach? Więc do dzieła! Uszyjmy tacie sweter, wydziergajmy skarpetki czy szalik w jego ulubionych kolorach a na pewno spotka się  z akceptacją i zachwytem. Nasi rodzice również posiadają poczucie humoru więc jeśli nie chcemy by nasze prezenty wiały nudą możemy umieścić na nich jakieś zabawne hasło. To też są ludzie i lubią się pośmiać.

Nie posiadamy żadnych talentów manualnych i mamy dwie lewe ręce do takiej zabawy? To też nie problem! Równie dobrze możemy zafundować rodzicom jakiś wyjazd na kilka dniu. Idealnym pomysłem wydaje się tu weekend w SPA, gdzie będą mogli porządnie wypocząć i się zregenerować. Nasi rodzice to często już ludzie nie młodzi a nawet w podeszłym wieku dlatego wycieczka w takie miejsce może okazać się miłym i przydatnym prezentem. W SPA zadbają o to by nasi rodzice zrelaksowali się i odprężyli. Jednak to nie jedyne zalety. Wiele zabiegów prowadzonych w takich ośrodkach ma również charakter leczniczy i zdrowotny dzięki czemu nasi rodzice powrócą do nas w pełni sił witalnych.

Trafiony prezent dla szefa lub szefowej

Niejednokrotnie ciężkim orzechem do zgryzienia staje się dla nas okazja na której wypada nam ofiarować coś pracodawcy. Co dać naszemu szefowi czy szefowej by nie stracić posady a wręcz przeciwnie – zyskać co nieco w jego oczach?

Ciekawe prezenty

Wszystko zależy od naszego pracodawcy i od stosunków jakie z nim mamy. Jeśli jest on typowym „jajcarzem” i zna się na żartach możemy zaofiarować mu jakiś dowcipny prezent w śmiesznej oprawie. Można znaleźć naprawdę wiele takich jak na przykład dobra książka czyli książka w pięknej oprawie, która jednak w środku skrzętnie skrywa dobrej jakości piersiówkę wypełnioną alkoholem. Równie genialnym pomysłem może okazać się toaletowy zestaw do golfa. Jeśli nasz szef marzł o przenośnym zestawie go golfa bez którego jego biuro wydaje się proste zafundujmy mu go w innowacyjnym wykonaniu. Na czym polega jego urok? Na tym, że stosuje się go w toalecie w trakcie załatwiania różnego rodzaju potrzeb fizjologicznych. Efekt gwarantowany – nasz szef panie ze śmiechu.

Jeśli jednak nie posiadamy z naszym szefem relacji koleżeńskich warto zaopatrzyć się w coś w miarę neutralnego. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zestaw składający się z dobrego alkoholu i jakiegoś ładnego szkła do którego doskonałym dodatkiem mogą stać się wielorazowego użytku kostki chłodzące. W końcu najlepszy alkohol to schłodzony alkohol a czasem zdarza się, że zapominamy o przygotowaniu odpowiednio wcześnie lodu. Jeśli nie znamy preferowanych przez naszego pracodawcy alkoholi równie dobrze możemy sprezentować ekskluzywny napowietrzacz do wina czy elegancki zestaw eleganckich korkociągów. Dobry korkociąg może stać się nieocenionym skarbem.

Wyżej wspomniane prezenty mogą jednak okazać się zbyt kosztowne jak na biedną kieszeń pracownika. Jeśli zatem nie chcemy wydawać fortuny możemy zainwestować w jakiś elegancki drobiazg. Idealnie nadają się do tego często widywane w filmach na biurku pracodawcy Kulki Newtona, które nadadzą ekskluzywny wygląd dla biurowi naszego szefa.

Trudno wybrać odpowiedni prezent dla szefa ponieważ zdarzają się różni. Warto dlatego poważnie zastanowić się przed wyborem i zakupem by nie popełnić poważnego foux pas.