Jak urządzić przedpokój? Trendy na 2022


Przedpokój stanowi centrum komunikacyjne domu. Jest także swego rodzaju wizytówką naszego mieszkania, ponieważ to właśnie po przedpokoju rozglądają się goście, rozbierając się z płaszczy i kurtek. W jaki sposób urządzić przedpokój, by stał się zarówno stylowy, jak i funkcjonalny?

Dekorowanie przedpokoju – ogólne zasady

Być może zaskoczy Cię fakt, że najważniejszym wizualnie elementem przedpokoju są drzwi wejściowe. To właśnie one wyznaczają kolejność i ułożenie sprzętów w korytarzu: najdalej od drzwi znajdzie się szafa na ubrania, bliżej szafka na buty a najbliżej stojak na parasole. Meble powinny zostać dopasowane kolorystycznie do drzwi, by wystrój pomieszczenia stanowił spójną całość. 

Odpowiednio dobrane drzwi wejściowe mogą uratować sytuacje, jeśli dysponujemy ciemnym przedpokojem o nie wielkich rozmiarach. Wystarczą nawet matowe lub przymglone przeszklenia w drzwiach, by wpuścić do pomieszczenia nieco promieni słonecznych. Jeśli Szukasz firmy, która dostarczy i zamontuje eleganckie drzwi wejściowe we Wrocławiu, zapoznaj się z ofertą DrzwiWroc. Wykwalifikowani pracownicy DrzwiWroc nieustannie szkolą się w nowych trendach i gwarantują terminowość wykonania przyjętych do realizacji usług montażowych.

Ciekawym i coraz popularniejszym trendem w planowaniu korytarza jest łączenie go z przestrzenią salonu i kuchni. Współczesne mieszkania coraz częściej stawiają na otwarte powierzchnię i redukcję liczby ścian. Jeśli planowałeś bardziej gruntowny remont, zdecydowanie jest to opcja warta przemyślenia.

Jakich mebli nie powinno zabraknąć w Twoim przedpokoju?

W tej sekcji artykułu skupimy się na bardziej szczegółowych zasadach dotyczących wyposażenia przedpokoju. Oto meble, bez których nie może obejść się żaden dobrze wyposażony przedpokój:

Szafa oraz wieszak na kurtki

Szafa w przedpokoju tradycyjnie służy do przechowywania czapek, szalików oraz okryć wierzchnich, ale wiele osób przechowuje w niej także sprzęt sportowy jak rolki i łyżwy. Powinna być pojemna i wyposażona w wytrzymałe wieszaki, ponieważ zimowe kurtki potrafią być naprawdę ciężkie.

Jeżeli jesteś posiadaczem niewielkiego korytarza, zainwestuj w wąską szafę i koniecznie wyposaż ją w drzwi przesuwne. Bardzo modnym rozwiązaniem jest umieszczanie luster na całej powierzchni drzwi szafy. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia szybkie ocenienie swojego wyglądu przed wyjściem, ale także optycznie powiększa przedpokój.

Obok szafy warto umieścić łatwo dostępny wieszak na kurki gości, najlepiej o niebanalnym kształcie. Obecne trendy odchodzą o wieszaków drewnianych na rzecz futurystycznych wieszaków metalowych lub plastikowych. Te wyglądają szczególnie dobrze, gdy motywami nawiązują do lampy lub stojaka na parasole. 

Szafki na buty

Jeszcze kilka lat temu większość Polaków korzystało z głęboki szafek na buty, które sprzyjały powstawaniu chaosu i utrudniały znalezienie rzadko noszonych szpilek. Dziś niezwykle modne jest rozwiązanie, zgodnie z którym buty chowa się w wąskich szafkach pod kątem na specjalnie przygotowanym do tego stojaczku. Głębokość takiej szafki może wynieść zaledwie piętnaście centymetrów, dzięki czemu wraz z łatwym dostępem do butów zyskasz oszczędność przestrzeni.

Skrzyneczka na klucze

Nic nie zwiększa ryzyka spóźnienia się do pracy lub szkoły tak bardzo, jak zapodziany gdzieś klucz do domu. By uniknąć takiego scenariusza, na ścianie w przedpokoju warto zawiesić skrzyneczkę z haczykami na klucze każdego członka rodziny. Może być ona otwarta lub zamknięta, jej wzór i kształt zależy tylko od Waszej wyobraźni. Niektóre modele zawierają w sobie ramkę na rodzinne zdjęcie.

Stolik dla zabieganych

W przedpokoju warto umieścić stolik. W tym miejscu w czasie codziennego pośpiechu możecie położyć wyciągnięte ze skrzynki na listy rachunki lub ważne przedmioty, które chcecie zabrać ze sobą do pracy. Stolik w przedpokoju może mieć także inne zastosowania i stanowić na przykład blat do układania przywiezionych do domu zakupów.

Efektowne dodatki do przedpokoju

Ciekawym trendem, na który decydują się osoby chcące ożywić swój przedpokój, jest wieszanie na ścianach ram na afisze filmowe. Wieloformatowe plakaty z pewnością przykują uwagę gości i mogą być pretekstem dla odbycia ciekawej rozmowy. Wy zaś przygotowując się do wyjścia będziecie mogli się poczuć niczym gwiazdy Hollywood.