Jak stworzyć dobre ulotki?

kobieta oglądająca ulotkę

Aby nasz biznes dobrze prosperował, musimy go odpowiednio wypromować. W dzisiejszych czasach najskuteczniejszy marketing prowadzony jest przez Internet. To dzięki niemu większość firm zdobywa odpowiednią pozycję na rynku. Media społecznościowe również się do tego przyczyniają. Gdy doliczyć do tego blogi, strony internetowe i reklamy, możemy stworzyć całą kampanię marketingową.

Niestety, Internet ma pewne ograniczenia: ogromną konkurencyjność oraz to, że nie jest jeszcze dostępny dla każdego. Ludzie w średnim wieku, a już na pewno seniorzy, rzadko odwiedzają różnego rodzaju strony i serwisy. By dotrzeć do niektórych grup odbiorców, trzeba posiłkować się innymi chwytami marketingowymi, między innymi gadżetami reklamowymi oraz ulotkami. Te ostatnie nie tracą na popularności od wielu lat. Jako klasyczna i skuteczna metoda reklamy  wspierają małe firmy, ale i ogromne przedsiębiorstwa.

Jak stworzyć dobre ulotki, które spełnią swoją rolę?

Przy projektowaniu odpowiedniej ulotki, kluczową kwestią jest to, po co w ogóle ją tworzymy. Ważny jest także ogólny wygląd ulotki. Należy ograniczyć zbyt dużą ilość informacji i postarać się, by dane kontaktowe były dostrzegalne. Taki zabieg daje gwarancję tego, że potencjalny klient bez trudu nas zauważy i odnajdzie.

Podczas projektowania idealnej ulotki warto znać ewentualną grupę docelową. Myśląc o określonej grupie osób, to właśnie do niej należy dobierać kolory, ilustracje i grafiki. By odpowiednio zaakcentować niektóre informacje, warto też korzystać z pogrubień i podkreśleń czcionki. Gdy tworzymy ulotkę promującą imprezę w klubie, podejdziemy do tematu inaczej, niż gdy w planach mamy ulotkę zapraszającą na spektakl. Pierwsza musi tryskać energią, być gwarancją dobrej zabawy. Druga wyróżniać się wysublimowanym smakiem i elegancją.

Ilość zdjęć, grafik i ilustracji również ma ogromne znaczenie. Jako ciekawy i cenny przekaźnik treści, nie mogą być one jednak zbyt nachalne. Szczególnie jeśli przestrzeń na ulotce jest mocno ograniczona. Najlepiej postawić na kilka mniejszych zdjęć lub jedno większe. Jedno i drugie rozwiązanie przyciąga uwagę, a jednocześnie nie powoduje efektu bałaganu na papierze.

ulotki w skrzynce

Format ulotki, to również ważna kwestia. Wykorzystuje się zarówno różne jej wielkości, gramatury, jak i rodzaje papieru. Jeśli chcemy się wyróżnić, warto postawić na format niestandardowy. Dobra firma zajmująca się projektowaniem ulotek z pewnością nam to umożliwi.

Pamiętajmy też, że ostatni rzut oka na projekt ulotki jest bardzo ważny. Zanim trafi ona do druku, warto zatem sprawdzić czy w tekście nie pojawiły się literówki i czy informacje w nim zawarte są aktualne i trafne. Zniszczenie kilkuset, a nierzadko kilku tysięcy ulotek jest sporą stratą i chyba nikt nie chce takowej doświadczyć.

Profesjonalna firma, która może nam pomóc

Często jest tak, że nie mamy wystarczających umiejętności czy narzędzi do tego, by stworzyć ciekawy projekt wymarzonej ulotki. Co wtedy?

Najlepiej w takiej sytuacji zdać się na profesjonalistów. INTRO-GRAF, a więc firma ze Środy Śląskiej, to zespół specjalistów, którzy są w stanie pomóc każdemu, kto szuka ciekawych rozwiązań. Swoim klientom drukarnia zapewnia bowiem różnorodność formatów, uszlachetnień, niestandardowe papiery, a także kształt dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ciekawe i wzbudzające zainteresowanie ulotki, to gwarancja dotarcia do odbiorcy. Nie odbierajmy sobie tej szansy.

,