Jak przygotować psa do przejażdżki autem?

szelki do auta dla psa

Pies w samochodzie to niewątpliwie ogromna odpowiedzialność dla właściciela. Pamiętajmy jednak, że podróżowanie z czworonogiem autem powinno być przyjemnym doświadczeniem – zarówno dla kierowcy, jak i naszego pupila. Dzięki właściwemu przygotowaniu do drogi wspólnie spędzicie miło czas, a co najważniejsze – bezpiecznie. Jeśli zastanawiasz się więc, w jakie akcesoria należy się zaopatrzyć, by przewożenie czworonoga było komfortowe, przeczytaj poniższy tekst, w którym szczegółowo wyjaśnimy, dlaczego warto zainwestować w szelki do samochodu dla psów.

O czym należy pamiętać podczas pierwszej podróży z psem

Jeśli nasz czworonóg jeszcze nigdy nie jechał samochodem, koniecznym jest, by odpowiednio przygotować pupila do takiej podróży. Starajmy się nie karmić towarzysza tuż przed wyjazdem. Pamiętajmy, że pierwsza wycieczka autem może być dla zwierzęcia bardzo stresująca i czasami wywołuje chorobę lokomocyjną. Nie zapominajmy jednak o odpowiednim nawadnianiu– bez obaw możemy podać psu wodę przed podróżą.
Niewłaściwym postępowaniem podczas przejażdżki ze zwierzęciem jest pozwolenie na swobodne przemieszczania się pupila po samochodzie. Pies, który nie został odpowiednio zabezpieczony przez opiekuna, w przypadku nagłego zahamowania zostaje bezwładnie wyrzucony do przodu. Niedopuszczalnym zachowaniem jest także przewożenie futrzaka na kolanach pasażerów bez właściwego zadbania o wspólne bezpieczeństwo.

Pies w podróży – jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pasażer powinien mieć zapięte pasy. Dotyczy to także podróżujących w aucie psów. Samochodowe szelki do samochodu to niezbędne akcesorium, w które warto się zaopatrzyć, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo pupila. Należy pamiętać, że przy gwałtowniejszych zakrętach czy hamowaniu może dojść do nieprzyjemnych szarpnięć, dlatego obroża zdecydowanie nie sprawdzi się w podróży.

miękkie szelki do auta dla psa

Szelki samochodowe – podstawowy element wyposażenia podróżujących psów

Transportowe szelki do przewozu czworonogów są obecnie podstawowym elementem wyposażenia towarzyszących nam piesków. Takie akcesoria mają za zadanie spełniać kilka istotnych funkcji, które gwarantują naszemu futrzanemu przyjacielowi komfort jazdy oraz najwyższe bezpieczeństwo. Pasy dla psów odpowiadają przede wszystkim za:
– nie dopuszczenie pupila do kierownicy – w przeciwnym razie może on zdekoncentrować kierowcę, co skutkuje nawet wypadkiem
– ochronę psa przed gwałtownymi manewrami autem – szelki działają w ten sam sposób, co ludzki pas
– chronią kierowcę przed uderzeniem niezabezpieczonego psa
– zapobiegają ucieczce pupila, co często ma miejsce po stłuczce lub wypadku

Czym różnią się szelki samochodowe od zwykłych?

Szelki samochodowe dla psa przypominają budową te standardowe, które służą nam do wyprowadzania czworonoga na spacer. Jednak decydując się na przejażdżkę autem z pupilem warto zainwestować w szelki przeznaczone do podróży.  Szelki samochodowe wykonane z miękkiej taśmy nie powodują otarć. Podobnie jak w przypadku klasycznych, także szelki samochodowe i znajdujący się przy nich karabińczyk powinno się dobrać do wagi i rozmiaru psa.