Jak przebiega proces wykonania mebli kuchennych na zamówienie?

stylowa kuchnie na wymiar

Zlecając wykonanie mebli kuchennych na zamówienie mamy pewność, że będą one odpowiednio dobrane do pomieszczenia oraz będą cechowały się wysoką jakością. Jak przebiega krok po kroku współpraca z firmą zajmującą się wykonywaniem mebli na wymiar? Czego możemy się spodziewać?

Wywiad z projektantem

W pierwszej kolejności współpraca z firmą zajmującą się projektowaniem i wykonywaniem mebli na wymiar rozpoczyna się od dokładnego wywiadu. Klient ma okazję przedstawić swoje oczekiwania i plany, które podczas konsultacji mogą zostać odpowiednio zmodyfikowane tak, aby projektowana kuchnia była ergonomiczna, funkcjonalna i jednocześnie estetyczna. Specjalista posiada wiedzę z szerokiego zakresu obowiązujących trendów co sprawi, że wykonane meble będą doskonale pasowały do wystroju wnętrz tworząc jego składową. Kolejnym etapem jest pomiar danej przestrzeni w domu klienta, który jest niezbędny do wykonania odpowiedniego projektu. Dzięki niemu meble będą dokładnie dopasowane do pomieszczenia, nawet w przypadku wnętrz o niestandardowych wymiarach i kształtach.

Wykonanie odpowiedniego projektu

Dobrze przygotowany projekt jest podstawą, dzięki której możliwe jest dalsze podjęcie pracy. Meble są projektowane przede wszystkim zgodnie z życzeniem klienta i są dobierane pod charakter wystroju. Inne meble będą pasowały do tradycyjnych wnętrz, a inne do nowoczesnych, minimalistycznych. Meble kuchenne muszą być ergonomiczne, nie mogą zajmować miejsca czy utrudniać poruszania się po całym pomieszczeniu. Projektant bierze pod uwagę również sprzęt AGD, jaki klient planuje zamieścić w kuchni, tak aby powierzchnia np. blatów była odpowiednio duża.

Ważny jest jednak nie tylko kształt, ale również wygląd mebli. Obecnie można zdecydować się na meble z połyskiem, matowe ze szklanymi elementami lub wykonane z jednolitego drewna. Mogą być one również kolorowe lub przeciwnie – w jednej barwie. Dobrze dobrane meble kuchenne sprawią, że pomieszczenie będzie znacznie bardziej przytulne i nabierze odpowiedniego charakteru.

Obecnie po wykonaniu projektu bardzo często firma oferuje wykonanie tzw. wizualizacji mebli. Jest to komputerowe, przestrzenne zobrazowanie zaprojektowanych mebli, dzięki któremu klient może zobaczyć niemal efekt końcowy prac, czyli to jak będzie wyglądała jego kuchnia.

Podpisanie umowy i realizacja

Jeśli projekt spełnia wymagania klienta podpisywana jest oficjalna umowa, która zawiera wszelkie wyszczególnione informacje jakie zostały uzgodnione podczas dotychczasowej współpracy. Meble wykonywane są zgodnie z założeniami, a wszelkie wątpliwości mogą zostać rozwiane podczas realizacji zamówienia. Obecnie większość firm zajmujących się wykonaniem mebli kuchennych na wymiar oferuje również ich bezpośrednią dostawę do domu klienta. Wówczas wszystkie elementy jak i gotowe meble są dostarczane w bezpieczny sposób przy wykorzystaniu odpowiednich folii i systemów pakowania, które gwarantują 100% ochronę produktów przed wstrząsami i wibracjami podczas ich przewozu.

Obecnie można również skorzystać z montażu mebli przez specjalistów. Dzięki temu każdy klient ma szansę zaoszczędzić swój czas, a sam proces meblowania pomieszczenia staje się znacznie bardziej komfortowy. Prace związane z montażem obejmują rozpakowanie mebli, ustawienie dolnych szafek i następne zawieszenie górnych partii. W przypadku konieczności szafki są skręcane. Dzięki zastosowaniu poziomicy meble są estetycznie i równo rozmieszczone. Montowane są również blaty oraz wszelkie dodatkowe elementy składające się na całość zmówienia. Ekipa zajmująca się montażem zadba także o oczyszczenie miejsca pracy po zakończonych działaniach. Montaż podsumowywany jest podpisaniem protokołu odbioru, który jest równoznaczny z akceptacją jakości wykonanej usługi.