Jak pozbyć się tłustych plam na ścianie w kuchni?

kuchnia

Tłuste plamy na ścianie są niezwykle kłopotliwym i nieestetycznym problemem. Należą one dla najtrudniejszych do usunięcia zacieków na powierzchni muru, ponieważ tłuszcz może przenikać farbę, a nawet tynk. Najbardziej narażone na zatłuszczenie są powierzchnie nad kuchenką, blatem roboczym i zlewem. Pojawiają się one najczęściej w trakcie przygotowania posiłków lub mogą być efektem działania rączek dziecięcych lub zwierząt. 

W jaki sposób usunąć tłuste plamy ze ściany w kuchni?

W celu skutecznego usunięcia tłustych plam na ścianie należy działać jak najszybciej, aby tłuszcz nie dostał się głęboko w mur. Najprostszym sposobem pozbycia się jej jest użycie szmatki namoczonej w ciepłej wodzie z detergentem. W wyjątkowych sytuacjach warto użyć miękkiej szczoteczki i delikatnie usunąć plamę bez uszkadzania powłoki z farby. Jeśli ścianę pomalowano farbą lateksową, to można użyć do tego celu płynu do mycia naczyń. Jeśli zabiegi te nie przyniosą pożądanego efektu, to jedynym wyjściem pozostaje pomalowanie ściany. Innym sposobem jest wywabianie plam przy użyciu pianki do golenia. Należy posmarować nią miejsce zabrudzone i zostawić na dwie do trzech godzin, następnie usunąć ją przy użyciu szmatki. 

Malowanie sposobem na usunięcie plamy ze ściany

Przed nałożeniem nowej warstwy farby na ścianę należy dokładnie usunąć plamę. Jeśli zaniedbamy wykonania tej czynności, to zagwarantujemy sobie prześwitywanie jej przez warstwę świeżo nałożonej farby. Rynek oferuje w sprzedaży specjalne produkty, których zadaniem jest neutralizacja plam. Ich zaletą jest idealne pokrycie wszelkich zabrudzeń, w tym również tych z tłuszczu.

Panel szklany do kuchni sposobem na tłuste plamy w kuchni

Panele do kuchni są grafiką na szkle. Doskonale sprawdzają się jako element wykończenia wnętrza, ale również skuteczna dekoracja, chroniąca ściany w kuchni przed zabrudzeniem. To nowoczesny trend chętnie wykorzystywany do aranżacji pomieszczeń, szczególnie narażonych na różnego rodzaju plamy. Są doskonałą ochroną, a jednocześnie estetycznym i oryginalnym elementem dekoracyjnym. Umieszczone nad blatem kuchennym, blatem roboczym, piekarnikiem, zlewem, stołem skutecznie zabezpieczą powierzchnię ściany przed plamami, które powstają podczas przygotowania posiłków lub ich spożywania. 

Zalety paneli szklanych do kuchni 

Panele szklane do kuchni wykonane są ze szkła hartowanego, co zapewnia trwałość i odporność produktu na mechaniczne uszkodzenia. Tego rodzaju szkło jest o wiele bardziej wytrzymałe niż tradycyjne. Dobrze przygotowany panel nie traci intensywności koloru, dlatego zachowuje trwałość i piękny wygląd przez wiele lat. Dzięki licznym wzorom sprawdzi się jako element wykończenia wnętrza i ożywi przestrzeń kuchenną. Szklany panel kuchenny ze względu na swoje właściwości można umieścić także w miejscach narażonych na wysokie temperatury i wilgoć. Szkło do kuchni to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają gotować i przygotowywać posiłki, a więc potrzebują rozwiązań funkcjonalnych, a także dla tych, którzy w kuchni cenią sobie przede wszystkim estetyczny i oryginalny wygląd. Sprawdzi się on w klasycznych i nowoczesnych przestrzeniach. 

kuchnia

Panele szklane do kuchni we Wrocławiu i ich funkcjonalność

Kuchenny panel do kuchni jest niezwykle funkcjonalnym elementem dekoracyjnym, którym nie tylko można całkowicie odmienić charakter wnętrza, lecz również wykorzystać go do ukrycia mankamentów pojawiających się na ścianie. Doskonale sprawdza się on w miejscach, gdzie przygotowuje się posiłki, czyli nad blatem kuchennym, zlewem, kuchenką, gdyż jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Każdej z plam, nawet najtrudniejszej do usunięcia, bez problemu można się pozbyć bez stosowania specjalnych środków czyszczących. Wystarczy ściereczka i detergent wykorzystywany do mycia, a po zabrudzeniu nie będzie ani śladu. To doskonała ochrona dla kuchennych ścian, a jednocześnie oryginalny, szykowny element wystroju wnętrza. Dodatkowym atutem paneli szklanych jest możliwość dopasowania dowolnego wzoru, dlatego stanowią one coraz chętniej wykorzystywany element aranżacji przestrzeni kuchennej. To nowoczesne rozwiązanie, które sprawia, że kuchnia zyskuje rys indywidualności, a przy tym jest zawsze czysta i estetyczna. Poza tym szklane panele ścienne do kuchni doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach z uwagi na swoją zdolność optycznego powiększenia i rozświetlenia wnętrza. To doskonały element dekoracyjny do kuchni klasycznych, industrialnych i nowoczesnych.