Jak powinno wyglądać łóżko hotelowe?

łóżka hotelowe

Przygotowując pokój hotelowy wybieramy przemyślane barwy, opracowujemy profil mebli, tak by spełnić wymagania naszych gości. Jednak najwięcej uwagi przykładamy do miejsca poświęconego na sen. Porządny, regenerujący sen, to gwarant zadowolenia. Zastanówmy się więc, co zrobić, by nasi goście wyjechali z naszego hotelu zadowoleni.

Typy łóżek, to nie tylko rozmiar

Zastanawiając się nad podstawowymi typami łóżek hotelowych, możemy wymienić: jednoosobowe, podwójne, queen size oraz king size. Te nazwy nie niosą za sobą jedynie rozmiarów łóżek, ale pewien standard. Stawiając na opcję ekonomiczną wyposażymy pokój dwuosobowy w komplet łóżek jednoosobowych z mocowaniami zapobiegającymi rozsuwaniu. W ten sposób będziemy mogli bezproblemowo stworzyć łóżko podwójne. Warto zastanowić się wówczas nad materacem, który wyrówna powierzchnię, by goście nie zapadali się w szparę, która powstanie na łączeniu. Drugą możliwością są łóżka o podwyższonym standardzie łóżka podwójnego są gueen size oraz king size, są znacznie większe niż łączone łóżka pojedyncze, a zarazem niosą za sobą większy komfort.

O charakterze pokoju decyduje rama

Wybierając łóżko hotelowe, powinniśmy zastanowić się nad rodzajem ramy – stalowa czy drewniana? Materiał przede wszystkim powinien być wytrzymały oraz wygłuszać dźwięki, dlatego najczęściej wybiera się ramy drewniane lub mieszane. U szczytu łóżka od strony głowy na ścianie lub wmontowany do łóżka powinien znaleźć się panel, który umożliwi przyjęcie pozycji półleżącej podczas czytania książki. Rama to nie tylko podstawa samego łóżka. Jej kolor, materiał, z którego jest zrobiona nada hotelowemu pokojowi niezapomnianego klimatu. Decydując się na konkretny model nadamy pomieszczeniu charakteru. Prosta czy zdobiona? Jasna czy ciemna? Przemyślmy tę kwestię dokładnie, ponieważ zaważy ona na odbiorze całej sypialni.

Podstawą dobrego snu jest porządny materac

łóżka hoteloweGoście hotelowi materacom stawiają największe wyzwanie. Indywidualne upodobania – miękki albo przeciwnie – twardy materac. Trudno sprostać wszystkim wymaganiom. Jednak wybierając materac podwójny, czyli gruba i twarda podstawa oraz cienki wierzch, który można łatwo wymienić, sprawiają, że łóżko będzie optymalne dla przeważającej liczby naszych gości. Oprócz podwójnego materaca, charakterystycznego dla łóżek kontynentalnych, można wyróżnić wkład tapicerowany. Taki wkład zwykle jest jednoczęściowy, ale wielowarstwowy. Można wybrać wkład półelastyczny lub elastyczny. Ten drugi we współczesnym hotelarstwie jest popularniejszy, ponieważ poddaje się naturalnej pozycji ciała. Jeżeli wybierzemy materac podwójny, zastanówmy się nad rodzajem jego tapicerowania, bo podobnie jak rama, przyczyni się ono do sposobu, w jaki nasi goście odbiorą ich tymczasowy dom.

Dodatki uprzyjemnią pobyt

Zwieńczeniem hotelowego łóżka jest oczywiście pościel. Sposób ścielenia, ale przede wszystkim ilość dodatków to klucz do sukcesu. Łóżka typu queen size oraz king size zdecydowanie wymagają, oprócz standardowego kompletu pościeli, poduszek dekoracyjnych oraz narzuty. Wybierając narzutę możemy zastanowić się nad dwoma jej typami – pikowaną lub pledem. Ta pierwsza składa się z dwóch rodzajów materiału, jest grubsza, wytrzymalsza i łatwiejsza w utrzymaniu, nadaje pokojowi szyku. Aby sprawić by nasi goście czuli się jak w domu, wspaniałym wyborem są pledy. Swoją lekkością i ciepłem sprawią, że każdy pokój stanie się przytulny. Dobierając materiały, z których uszyte są pościel i dodatki warto zastanowić się, jakie niosą za sobą wrażenia zmysłowe. Wybierając narzutę możemy postawić na mieszankę faktur, tak by przesuwając po nich dłonią, nasi goście mogli przypomnieć sobie najprzyjemniejsze chwile. Dobierając pościel do łóżek standardowych najlepiej postawić na klasyczną biel oraz niewielką ilość dodatków, by nie przytłoczyć gości.


Producent mebli hotelowych Furnimeb oferuje wysoką jakość produktów. Zapraszamy do obejrzenia katalogu łóżek hotelowych  http://www.furnimeb.com/.