Jak oglądać używane mieszkanie na sprzedaż?

Nowe mieszkania na sprzedaż

 Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że zakup mieszkania to tak naprawdę decyzja na wiele lat czy też w zasadzie na całe życie. Wiąże się ona z reguły i  w większości przypadków z bardzo pozytywnymi zobowiązaniami finansowymi. Gdy oglądamy mieszkania na sprzedaż to tak naprawdę musimy dokładnie zwrócić uwagę na dosłownie każdy szczegół. Po co?

Tylko dlatego, aby później nie wzmagać się z pewnymi niedopatrzeniami oraz z ich konsekwencjami. Na temat oglądania mieszkania co ciekawe są także prowadzone badania. Wiele osób odpowiada w różnego rodzaju badaniach czy też w różnego rodzaju ankietach deklaruje się, że przed oglądaniem mieszkania na sprzedaż tak naprawdę nie wiedzieli na jakie szczegóły powinniśmy wziąć pod uwagę. Gdy chcemy się umówić z właścicielem na oględziny o oglądanie mieszkania to powinniśmy umówić się z nim w zasadzie z dnia na dzień. Co nam takowe zachowanie daje? Daje nam tak naprawdę bardzo dużo.

Przede wszystkim mamy większe szanse na zobaczenie więcej. Mówiąc czy też pisząc więcej mam na myśli usterki, które są niewidoczne zupełnie przy sztucznym świetle. Są to wszelkiego rodzaju ślady zacierania grzyba na ścianie, pęknięcia, rysy czy też inne niedociągnięcia. Jak już wiemy to w zasadzie pierwsze wrażenie jest wrażeniem najważniejszym. Musimy jednak przed wejściem do mieszkania zapanować świadomie nad swoimi wszelkimi emocjami. Tak naprawdę to każdy lokal da się przecież wyremontować.

Sprzedaż mieszkań

Jednak nie jest to już tak łatwa i kolorowa sprawa gdy do tego wszystkiego przychodzi nam remont elewacji dachu, budynku czy też klatki schodowej. W takich sytuacjach remont jest naprawdę czasochłonny oraz także niezwykle kosztowny. Przed wybraniem się do danego mieszkania na oględziny to musimy wyposażyć się w podstawowe narzędzia. Mam tutaj oczywiście na myśli taśmę mierniczą, ołówek, kartkę, papier czy też aparat fotograficzny. Jeśli oglądamy kilka mieszkań tego samego dnia to zdecydowanie robienie zdjęć może okazać się naprawdę bardzo pomocne oraz bardzo przydatne. Na papierze zaś powinniśmy zapisywać sobie wszystko.

Mam tutaj z kolei na myśli wszelkie uwagi do właściciela oraz oczywiście wszelkie pytania do właściciela. A co tak naprawdę warto zapisać na wspomnianej już karteczce? Na pewno powinniśmy zapisać numer telefonu do właściciela, dokładny adres lokalu, dokładne piętro na którym znajduje się mieszkanie, typ bloku, powierzchnia mieszkania, rok budowy, cena wywoławcza, forma własności, czy jest komórka lokatorska, piwnica oraz miejsce parkingowe. Dokonując szczegółowych oględzin powinniśmy zwrócić uwagę czy jest domofon ewentualnie videodomofon, czy jest klatka czysta, czy jest winda. Jak widzimy osoba, która chce kupić mieszkanie ma naprawdę bardzo wiele na głowie. Nie można tak po prostu przyjść z ulicy i spontanicznie sobie obejrzeć mieszkanie. Jest to absolutnie niedopuszczalne. Musimy się do tych dni naprawdę dobrze przygotować. Przygotowanie zawsze się nam z pewnością przyda.