Jak kupić tanie bilety lotnicze do Namibii?

bilety do Afryki

Decydując się na wyjazd do Afryki, warto nastawić się na duże wydatki. Nie tylko ze względu na wysokie ceny na miejscu, ale również przez konieczność wykupienia kosztownego biletu lotniczego. Jak szukać tanich biletów lotniczych, jeśli planujemy wycieczkę do Namibii? Na jakich portalach szukać atrakcyjnych ofert, aby zapłacić jak najmniej?

Wybierając Afrykę, w tym przede wszystkim Namibię, należy przygotować się na to, że ceny biletów lotniczych mogą być wyższe niż pierwotnie zakładaliśmy. Wynika to nie tyle, co z odległości, ale przede wszystkim egzotyczności tego regionu dla Europejczyków. Dodatkowo sprawę utrudnia konieczność posiadania biletu powrotnego, co umożliwia zdobycie wizy na czas pobytu na miejscu. Gdzie szukać biletów do Afryki, aby zapłacić za nie jak najmniej?

Tanie loty do Namibii – na co zwrócić uwagę?

Szukając tanich połączeń lotniczych do Namibii, warto poświęcić temu trochę czasu i uzbroić się w cierpliwość. Ofert tanich biletów można szukać na stronach popularnych linii lotniczych, które kursują do Afryki od dłuższego czasu. Najczęściej to one posiadają największe zniżki na bilety – zwłaszcza na kilka dni lub godzin przed odlotem. Konieczne jest jednak aktualizowanie stron regularnie, aby trafić na okazję. Najtaniej jednak wychodzi korzystanie z ofert polskich biur podróży, które organizują wycieczki oraz wyprawy do Afryki swoimi czarterami.

Gdzie szukać ofert biletów lotniczych do Afryki?

Z Polski można dostać się Namibii na pokładzie linii czarterowych. Większość z nich wylatuje z dużych polskich miast kilka razy w miesiącu (z przesiadkami za granicą), najczęściej w okresie wakacyjnym lub wczesną wiosną. Loty z Polski czarterami są obecnie najtańszą opcją ze względu na to, że z tego rozwiązania korzysta mnóstwo osób. Jednocześnie nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na aktualizowanie wyszukiwarki ofert biletów lotniczych poszczególnych przewoźników lub ich partnerów.

Decydując się na lot z Polski liniami czarterowymi warto jednak czekać do ostatniej chwili. Nierzadko w ostatnich godzinach sprzedaży oferty cena spada do bardzo niskiej kwoty i do Namibii lub innych krajów Afryki można polecieć za niecałe 1000 zł.

Można również wykupić gotową wyprawę do Namibii, gdzie organizatorzy zajmą się wyszukaniem najbardziej korzystnej oferty lub będą mieli zdolność do negocjacji ceny w przypadku większej ilości uczestników.

wyprawa do Afryki

Skąd warto lecieć do Afryki?

Z racji tego, że Polska nie posiada bezpośredniego połączenia lotniczego z Namibią, biletów można również szukać w liniach, które wylatują z miast w krajach, z którymi nasz kraj graniczy. Komercyjne linie lotnicze bardzo często w tych miastach organizują specjalne promocje, gdzie cena jest niezwykle atrakcyjna. Sezonowe promocje zdarzają się sporadycznie, jednak warto z nich korzystać, gdyż cena jest wtedy stosunkowo niska.

Do Afryki można tanio polecieć z Niemiec oraz Czech. W praktyce okazuje się, że ceny biletów są tańsze niemal o połowę, gdzie pomimo doliczenia kosztów dojazdu czy opłat za parking na lotnisku, jest niezwykle opłacalne.

Egzotyczne regiony – dlaczego bilety są tak drogie?

Egzotyczne kierunki stają się dla Polaków coraz bardziej popularne, stąd też wysoki koszt za bilety lotnicze do Afryki. Drogie bilety są również efektem tego, że Polska nie posiada bezpośredniego połączenia z Namibią, stąd należy doliczyć koszty przesiadki. Warto jednak na bieżąco śledzić oferty linii lotniczych, co z pewnością będzie skutkowało trafieniem na okazyjną cenę.

Jesteś zainteresowany zorganizowaną wycieczką do Namibii? Zapoznaj się z ofertą Bocian Safaris – organizatora podróży do Namibii – http://www.namibia.com.pl/