Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii igłowej?

zabieg na twarz

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na podaniu za pomocą igieł koktajlu substancji odżywczych. Dzięki temu poprawia wygląd skóry. Zapewnia jędrność, elastyczność i skutecznie redukuje zmarszczki. Preparaty stosowane w przypadku mezoterapii igłowej zawierają między innymi kwas hialuronowy i witaminy. Jest to metoda, która sprawdza się przy redukcji cellulitu, rozstępów i tkanki tłuszczowej.

Poleca się ją też osobom, które cierpią z powodu braku jędrności i pragną poprawić strukturę skóry. Przed zabiegiem skórę znieczula się specjalną maścią, która zawiera lidokainę. Dzięki temu można liczyć na większy komfort w trakcie zabiegu. Wystarczy jeden zabieg, aby zobaczyć pewne efekty. Jednakże, aby zobaczyć trwalsze rezultaty potrzeba serię od 3 do 6 zabiegów, co około 4 tygodnie. 

Jakie są efekty po zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa zapewnia wspaniałe odżywienie i nawilżenie skóry. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z tego zabiegu, mogą liczyć rewitalizację cery. Dzięki tej metodzie dochodzi do uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia pobudza komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych i wspomaga mikrokrążenie. Pacjent odczuwa poprawę elastyczności skóry. Zaletą jest wzmocnienie naskórka i redukcja zsinienia pod oczami. Cera staje się widocznie odmłodzona. 

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej jest nieinwazyjny. Po wizycie w salonie kosmetycznym może pojawić się kilkudniowy obrzęk lub siniaki, których okres gojenia wynosi około 7 dni. 

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej?

Po zabiegu mezoterapii igłowej należy przestrzegać kilku zasad, aby szybciej się zregenerować. Po pierwsze warto pić dużo wody, dzięki temu preparat rozłoży się równomiernie i zwiąże wodę. Kolejną rzeczą jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF, na przykład 30 lub 50. Przez około dwie doby po zabiegu nie należy nakładać na twarz podkładu i innych kosmetyków kolorowych. Przez siedem dni po mezoterapii igłowej nie korzysta się także z sauny, basenu i należy też zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych oraz mocno złuszczających kosmetyków. 

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu mezoterapii igłowej?

Najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o skuteczność zabiegu mezoterapii igłowej, otrzymuje się po serii od 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach, co 3-4 tygodnie. Dla lepszych rezultatów można zdecydować się też na zabiegi przypominające w ciągu roku. Opalać się na słońcu i w solarium można się dopiero po upływie 4 tygodni po zabiegu. Jest to ważne, ponieważ wysoka temperatura może zniweczyć efekt. Może przyczynić się do tego, że substancje szybko się utlenią lub rozpuszczą się pod wpływem ciepła. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej?

Każdy, kto potrzebuje poprawić wygląd swojej skóry, może zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej. Jednakże są pewne przeciwwskazania. Wśród nich należy wymienić ciążę, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, cukrzycę, skłonność do blizn, stany zapalne skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy i inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii igłowej. 

zabieg na twarz

Jakie są najważniejsze zalety mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej przynosi wiele pozytywów. Dzięki temu można liczyć na przywrócenie skórze pięknego i zdrowego wyglądu. Podawana pod skórę kompozycja składników zawiera substancje, które nawilżają skórę, rozjaśniają, zwiększają jej elastyczność, a także pobudzają do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Mezoterapia odżywia, redukuje drobne zmarszczki, pomaga uzyskać młody, zdrowy wygląd. Jest to także zabieg bezbolesny i bezpieczny, a efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Mezoterapia wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem, ponieważ można ją wykonać na wszystkich obszarach ciała. Cechą charakterystyczną jest dwukierunkowe działanie. Intensywne nakłuwanie przyczynia się do aktywacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Natomiast dostarczenie w głąb skóry właściwej substancji aktywnych przyczynia się do tego, że cera staje się lepiej ukrwiona. Mezoterapia igłowa we Wrocławiu lub innym mieście jest to zabieg, na który warto się zdecydować.