Ile miesięcy działa Esperal?

alkohol

Nadużywanie alkoholu u wielu osób, niezależnie od ich wieku czy stanu posiadania, stało się codziennością. Obecnie spożywamy napoje o dużej zawartości alkoholu niemal codziennie, w formie rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy. Rzadko kiedy można zaobserwować moment, kiedy kilka drinków wieczorem staje się uzależnieniem. 

Uzależnienie od alkoholu jest jedną z najbardziej podstępnych chorób. Rozpoczyna się niespodziewanie i trudno jest samodzielnie poradzić sobie z tym problemem. Wiele osób uzależnionych od alkoholu nie będzie w stanie odstawić trunków i rozpocząć nowe życie bez nich. Jednym z rozwiązań leczenia alkoholizmu jest wszywka alkoholowa. Czym jest zaszycie w przypadku osób uzależnionych od alkoholu? Jak działa Esperal? 

Jak działa wszywka alkoholowa? 

Wszywka alkoholowa jest uznawana za środek farmakologiczny w postaci tabletek nadających się do implantacji podskórnej. Jest ona jednym ze skuteczniejszych sposobów na pomoc w leczeniu alkoholizmu. Warto jednak zaznaczyć, że jej wprowadzenie pod skórę powinno odbywać się jedynie pod nadzorem lekarza. 

Działanie wszywki alkoholowej jest niezwykle proste i nie wpływa na komfort życia pacjenta, który zdecyduje się na tę formę leczenia uzależnienia. Wszywka alkoholowa, a dokładniej substancja w niej zawarta, najczęściej Esperal, długotrwale zakłóca metabolizm alkoholu. W efekcie osoby z wszywką po spożyciu alkoholu odczuwają silne dolegliwości. 

Chęć spożycia alkoholu u osób posiadających wszywkę alkoholową skutecznie maleje, co prowadzi do zupełnego zaprzestania picia. Ta metoda leczenia uzależniania od alkoholu jest uznawana za niezwykle skuteczną, co prowadzi do zupełnego odstawienia napojów wyskokowych. 

Esperal – skuteczna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu 

Trudno jednoznacznie stwierdzić konkretny czas działania Esperalu w organizmie zaszytego pacjenta. Wszystko jest uzależnione od organizmu pacjenta, jego sposobu metabolizowania leków, a nawet samego zachowania. Nie bez znaczenia ma również zastosowana dawka ustalona indywidualnie przez lekarza podczas wizyty. To właśnie wtedy lekarz na podstawie danych od pacjenta, takich jak wiek, stopień uzależnienia oraz zdrowia organizmu, dobiera dawkę, która ma pomóc zwalczyć chęć sięgnięcia po alkohol. 

Tabletka w organizmie pacjenta z chorobą alkoholową rozpuszcza się stopniowo i może to trwać od 8 do nawet 13 miesięcy

Należy pamiętać, że sam Esperal jest lekiem wspomagającym w leczeniu alkoholizmu, a także pierwszym krokiem, aby skutecznie wyjść z uzależnienia. Zaszycie sprawia, że maleje chęć sięgnięcia po alkohol, a co się z tym wiąże – pojawia się czas i chęci na ponowne ułożenie swojego życia. Wraz z Esperalem, warto także zapisać się na terapię indywidualną lub grupową, która pozwoli na skuteczniejszą walkę z alkoholizmem. 

Esperal jako forma awersyjna technika leczenia alkoholizmu wyróżnia się wysoka skutecznością. Negatywne skutki spożycia alkoholu po zaszyciu będą stopniowo odstraszały uzależnionego od sięgnięcia po mocne napoje, co pozwoli na zachowanie trzeźwości. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku pojawienia się głodu alkoholowego. Zaszycie alkoholowe pozwala także na łatwiejsze poradzenie sobie ze wszystkimi następstwami odstawienia. 

Zaszycie alkoholowe w Warszawie – gdzie szukać pomocy? 

Zaszycie alkoholowe to skuteczna forma terapii leczenia osób uzależnionych. Ważne jest jednak, aby na ten krok zdecydowały się jedynie osoby zmotywowane i pragnące zmienić coś w swoim życiu. Pomoc ze strony wszywki alkoholowej umożliwia powstrzymanie się od picia, a jednocześnie zmniejsza wszystkie negatywne skutki odstawienia alkoholu, chroniąc pacjenta przed sięgnięciem po butelkę następnym razem. 

alkohol

Przed zaszyciem alkoholowym należy odbyć rozmowę z lekarzem, który oceni stopień uzależnienia pacjenta, a także dobierze odpowiednią dawkę Esperalu. Pozwoli to na jeszcze skuteczniejsze leczenie oraz wytrzymanie w trzeźwości do momentu, kiedy organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji. 

Obecnie istnieje wiele klinik specjalizujących się w implantacji Esperalu u pacjentów uzależnionych od alkoholu. Wizyta u specjalisty w Warszawie wiąże się nie tylko z koniecznością konsultacji z terapeutą od uzależnienień oraz chirurga, który wprowadzi lek pod skórę. Profesjonalną opiekę można uzyskać w Surgery Clinic na warszawskim Wilanowie. Zachęcamy do kontaktu: 

Telefon kontaktowy: +48 603 724 066 

Adres: ulica Kieślowskiego 7 w mieszkaniu nr 16 w Warszawie w Wilanowie.