Gdzie znaleźć dobrą firmę, która wykona nieniszczące badania betonu?

nieniszczące badania betonu

Podczas przebudowy, kontroli oraz całkowicie nowej budowy obiektu warto zadbać o stan betonowych stropów, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów, który ma wpływ na bezpieczeństwo. Aby prawidłowo przeprowadzić badania betonu należy posiadać specjalistyczny sprzęt, który umożliwia wykonanie takiego działanie bez zbędnej ingerencji w płytę betonową. Warto jednak wybierać profesjonalne firmy zajmujące się tego typu usługami, ponieważ pozwoli to znacznie zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W poszukiwaniu odpowiedniego usługodawcy warto przeszukać internet oraz zaczerpnąć wiedzy w jakich miejscach można znaleźć takowych przedsiębiorców.

Nieinwazyjne badania betonu – na czym to polega?

Tego typu procesy polegają na bezinwazyjnym badaniu stanu płyt betonowych, bez potrzeby wiercenia w nich otworów, przez które wpuszczane są sondy badające. Nowoczesne metody pozwalają przeprowadzić takie badania za pomocą urządzeń elektronicznych bez potrzeby ingerencji w strukturę betonu. Czasem może dojść jednak do sytuacji, w której konieczny będzie odwiert niewielkiego otworu wejściowego, jednakże nie ma to wpływu na późniejszy stan betonu. 

nieinwazyjne badania betonu

Wyniki takowych badań zazwyczaj przedstawiane są w formie opisowej oraz graficznej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala nie tylko poznać szczegóły analizy, ale także graficznie zobrazować stan danego elementu. Skanowaniem betonu zazwyczaj zajmują się specjaliści z branży budowlanej. Najczęściej są to projektanci oraz rzeczoznawcy budowlani, których można znaleźć np. w wyszukiwarkach internetowych. Celem analizy stanu betonu jest sprawdzenie czy nadaje się on do dłuższego użytkowania oraz utrzyma określony ciężar. 

Gdzie szukać specjalistów do nieniszczącego badania betonu

Aby znaleźć dobrego specjalistę należy przede wszystkim określić zakres działań, które mają zostać wykonane. Najczęściej jest to skanowanie betonu połączone z wykonaniem dokładnego opisu w formie graficznej oraz tekstowej. W celu znalezienia idealnego specjalisty warto zasięgnąć wiedzy w przeglądarkach internetowych i dedykowanych forach, na których można natknąć się na ogłoszenia specjalistów. Najlepsi w branży posiadają własne strony internetowe, informujące o wszystkich możliwych działaniach, których są w stanie się podjąć. Internet jest najlepszym miejscem do poszukiwania specjalistów. Warto jednak być ostrożnym podczas poszukiwań, ponieważ często można natknąć się na zwykłych oszustów. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru specjalisty do ekspertyzy budowlanej?

Należy przede wszystkim zainteresować się opinią oraz renomą przedsiębiorstwa bądź osoby, która zajmuje się skanowaniem betonu. Im więcej pozytywnych opinii i wykonanych realizacji, tym większa pewność, że dana osoba jest doświadczona, a usługa zostanie wykonana kompleksowo i bez zastrzeżeń. Na forach internetowych z branży budowlanej można znaleźć wiele ogłoszeń zarówno od prawdziwych specjalistów jak i dopiero tych początkujących. Najlepsi z nich posiadają własne strony internetowe, zajmując się projektowaniem oraz rzeczoznawstwem budowlanym. Osoba zajmująca się skanowaniem betonu powinna posiadać duże doświadczenie, kompleksową wiedzę oraz profesjonalny sprzęt, który umożliwi bezinwazyjną analizę stanu stropów betonowych bądź innych wyrobów z tego materiału. 

cena stanu technicznego budynku

Czy warto decydować się na nieinwazyjne skanowanie betonu?

Zdecydowanie warto zdecydować się na inwestycję w działania osób zajmujących się skanowaniem betonu, szczególnie w przypadku chęci sprawdzenia czy budynek nadaje się jeszcze do użytkowania. Tego typu badania najczęściej wykonywane są w budynkach przeznaczonych wstępnie do rozbiórki lub podczas stawiania nowych obiektów. Ciekawostką jest też fakt, że konieczne są one w przypadku chęci rozbudowy budynku o kolejne piętra. Skanowanie betonu umożliwia określenie tego, jak duży ciężar strop będzie w stanie udźwignąć przez długi okres. Dzięki temu można zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania obiektów budowlanych. 

Ważne jest także to, aby zlecać usługę skanowania betonu tylko profesjonalistom posiadającym kompleksową wiedzę z zakresu budownictwa. Wykonywanie nieinwazyjnych badań betonu jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie narusza jego struktury. Aby jednak wykonane zostało prawidłowo, należy posiadać specjalistyczny sprzęt, który umożliwia analizę oraz późniejszy opis wyników badań. Podjęcie decyzji o skanowaniu betonu, w niektórych wypadkach jest koniecznie i narzucone przez obowiązujące prawo. Warto też wspomnieć, że cena za takową usługę jest stosunkowo niska, w porównaniu do bezpieczeństwa jakie gwarantuje.