Gdzie wykorzystuje się kontenery magazynowe?

kontenery magazynowe

Budownictwo modułowe przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom, a wszystko to za sprawą coraz bardziej popularnych kontenerów wykorzystywanych dziś już nie tylko przez firmy budowlane i deweloperów, ale też różnego rodzaju organizacje, przedsiębiorstwa, a nawet osoby prywatne poszukujące tymczasowych rozwiązań.

W obrębie wszystkich dostępnych kontenerów modułowych można wyróżnić wiele wariantów różniących się między sobą przede wszystkim wyposażeniem wnętrza. Wśród nich niezmiennie dużą popularnością cieszą się kontenery magazynowe, a więc konstrukcje, od których rozpoczął się cały boom kontenerowy.

Gdzie wykorzystuje się kontenery magazynowe i jakie są ich podstawowe cechy?

Gdzie wykorzystywane są kontenery magazynowe?

Kontenery magazynowe to rozwiązanie, które chętnie wykorzystują wszelkiego rodzaju firmy budowlane, produkcyjne, transportowe i handlowe, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na posiadanie mobilnych magazynów.

W przeciwieństwie do dużych przestrzeni magazynowych stawianych jako tradycyjne budynki, kontenery pozwalają na przewożenie konstrukcji w dowolne miejsce, stanowiąc tym samym doskonałą opcję dla często przenoszących się firm budowlanych.

Podstawową funkcją kontenerów magazynowych jest bezpieczne przechowywanie różnego rodzaju towarów i produktów. Z tego też powodu istotne jest by kontenery były konstrukcjami wytrzymałymi, odpornymi na różne warunki pogodowe i przede wszystkim bezpiecznymi pod kątem ewentualnych włamań. I tak też jest.

Firmy budowlane i produkcyjno-handlowe korzystają z magazynów w formie kontenerów, gdyż poza wysoce mobilną konstrukcją, gwarantują one bezpieczeństwo przechowywanych wewnątrz przedmiotów. Przechowywanie narzędzi i materiałów budowlanych na placu budowy jeszcze nigdy nie było tak proste.

Jakie są zalety kontenerów magazynowych?

Pierwszą i najważniejszą w przypadku wszystkich rozwiązań modułowych zaletą jest niewątpliwie możliwość ich swobodnego transportowania z miejsca na miejsce. Mobilność kontenerów sprzyja przede wszystkim firmom budowlanym, które przenosząc się z jednego miejsca pracy w drugie potrzebują zabrać ze sobą cały sprzęt i bezpiecznie przechowywać go w nowym miejscu.

Kontenery to też rozwiązanie niezwykle bezpieczne – odporna na uszkodzenia mechaniczne i różne warunki pogodowe konstrukcja sprawia, że przechowywane wewnątrz urządzenia, narzędzia i materiały nie dostaną się w ręce osób niepowołanych, a niespodziewane opady deszczu nie zamoczą wszystkiego, co w środku.

kontener magazynowy polkon
Kontenery magazynowe przystosowane do pełnienia swojej funkcji posiadają zwykle solidną podłogę, umożliwiającą wjeżdżanie do środka wózkiem widłowym i swobodny załadunek. W celu zakupu lub wynajmy kontenerów magazynowych zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Polkon.

Kontenery magazynowe to konstrukcje modułowe, co oznacza, że można je nie tylko swobodnie łączyć ze sobą w poziomie, ale także w pionie. Umożliwia to przede wszystkim oszczędność przestrzeni przy braku konieczności zmniejszania pojemności użytkowej magazynu.

Dodatkowo możliwe jest połączenie ich z kontenerami pełniącymi inne funkcje, takimi jak kontenery socjalne czy biurowe. W rezultacie otrzymujemy kompleks użytkowy gwarantujący łatwy dostęp do wszystkiego, co na placu budowy potrzebne.

Ostatnią, choć zdecydowanie nie mniej ważną zaletą kontenerów magazynowych jest możliwość ich dowolnej modyfikacji i konfiguracji. Firmy, które poza tradycyjną przestrzenią magazynową potrzebują wewnątrz dostępu do elektryczności, przyłączenia kanalizacyjnego czy nawet podzielenia magazynu ściankami działowymi.

Wynajem, czy zakup?

Zdecydowanym atutem kontenerów magazynowych jest ich stosunkowo niski koszt zakupu i wynajmu. Obydwie opcje mają swoje plusy i właściwie trudno określić, która z nich jest lepszą – wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb firmy i jej możliwości finansowych.

Wynajem kontenerów magazynowych wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla firm, które nie potrzebują tego typu przestrzeni na stałe – tradycyjne magazyny firmy mogą być w trakcie przebudowy wymagającej tymczasowego przeniesienia ich zawartości, sfinansowanie zakupu wszystkich kontenerów jednocześnie może być niemożliwe ze względów budżetowych, dodatkowa przestrzeń magazynowa może być potrzebna z powodu chwilowego nadmiaru towarów.

Istnieje wiele powodów, dla których wynajem wydaje się być najlepszą opcją. A co z zakupem? Ten polecany jest przede wszystkim firmom, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kontenery magazynowe będą podróżowały z nimi od zadania do zadania i nigdy nie przestaną być użyteczne.

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi wieloletnie użytkowanie kontenerów, zakup wydaje się opcją korzystniejszą.