Firma budowlana to nie tylko stawianie domu

uslugi-firmy-budowlanej

Słysząc lub czytając hasło, „firma budowlana” od razu staje nam przed oczami budowa domu. Rozpoczęcie prac od samego początku. Przygotowanie terenu, wylanie fundamentów, stopniowe powstawanie budynku. Oczywiście słusznie się nam kojarzy, tym się zajmują takie firmy. Trzeba zauważyć, że nie tylko tym. Mamy dostęp do wielu usług z szeroko pojętej dziedziny budownictwa. Remonty, wykończenia, przebudowy. Różne techniki i materiały. Wybór jest duży, zależy tylko od tego, na czym nam w danej chwili zależy. W tym artykule zajmiemy się elewacjami i pracami wykończeniowymi.

Zadbana elewacja to nasza wizytówka

Każdy z nas pragnie mieszkać w dobrze utrzymanym budynku. Szczególnie, gdy jest to zabytkowa kamienica. Jej remont, oprócz walorów estetycznych i kwestii bezpieczeństwa, niesie jeszcze jedną zaletę. Chronimy przed zniszczeniem świadectwo historii. Odświeżenie elewacji jest, zatem ważne. Tak jak i dla innych budynków. Dobra firma budowlana wykona dla nas kilka usług związanych z elewacjami. Podstawową rzeczą jest malowanie. Przywraca dawny blask każdej kamienicy. Samo malowanie, może nie być jednak możliwe, jeśli otynkowanie jest w złym stanie. Sypie się lub wystąpił grzyb. W takich przypadkach potrzebne będzie odnowienie i odgrzybienie ścian. Mysie wykonane metodą wysokociśnieniową. Możemy też pokusić się o ocieplenie budynku. Wymienione usługi znajdą zastosowanie w remontach budynków, kamienic, hal produkcyjnych i bloków mieszkalnych.

Sprawdź ofertę Jakaro – firma budowlana Katowice 

Eleganckie wykończenia

Jakie usługi obejmują prace wykończeniowe? Tu możliwości jest jeszcze więcej. Wewnątrz wykańczanego domu mamy oferowane malowanie ścian i sufitów. Pozostając w obrębie ścian, tapety zwykłe lub natryskowe. Podwieszane sufity, sprawiające ciekawe wrażenie. Wszystko, co łączy się z dekorowaniem, czyli, kładzenie parkietów, paneli i glazury. Wszystko to w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt i techniki budowlane. Zakres prac wewnątrz jest duży i długo można by wymieniać. Prac zewnętrznych też jest sporo. Począwszy od dachu, możemy liczyć na wszystkie roboty dekarskie. Na przykład krycie papą termozgrzewalną. Zostając w okolicach dachu, ogrzewanie poddaszy jest ważnym elementem oferty. Dom nie będzie tracił ciepła, wyjdą niższe rachunki za ogrzewanie. Idąc dalej na horyzoncie mamy ocieplanie budynków, kolejna opcja zmniejszająca rachunki. Firmy budowlane oferują też instalację stolarki okiennej i drzwiowej.

nowy-dom

Wszystko, co ważne dla klienta

Widzimy, zatem, że budowa domu do stanu surowego zamkniętego, lub pod klucz to nie wszystko. Dzisiejsze firmy budowlane oferują znacznie więcej. Odnowią dla nas elewację budynku. Dzięki temu będzie naszą wizytówką a i okolica będzie ładniej wyglądać. Jeśli chodzi o prace wykończeniowe naszego domu, wybór jest jeszcze większy. Prace zewnętrzne obejmujące dach, ściany i stolarkę. Ocieplenie i malowanie budynku. Malowanie wewnątrz, ścianki G-K, kładzenie podłóg różnego rodzaju, tapety. Niemniej ważne ocieplanie poddaszy. Jak widać możemy znaleźć wszystko, co może być nam potrzebne.

Źrodło zdjęcia głównego: flickr.com >MGProjekt Pracownia Architektoniczna

Źrodło zdjęcia we wpisie: flickr.com >