Filtry w przemyśle meblarskim

mata filtracyjna

W przemyśle meblarskim ma miejsce analogiczna sytuacja, jak w przemyśle lakierniczym i malarskim – bowiem proces wytworzenia mebli ma niekorzystny wpływ na jakość powietrza, przyczyniając się do jego znacznego pogorszenia. W fabryce mebli panują zatem specyficzne, niezwykle niekorzystne dla zdrowia warunki czystości i jakości powietrza. Z tego powodu bardzo istotna jest należyta dbałość o miejsce pracy oraz zachowanie wszystkich niezbędnych czynności prewencyjnych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko w taki sposób możliwe jest skuteczne minimalizowanie wpływu szkodliwych pyłów i kurzu, które powstają podczas produkcji mebli. Fabryka powinna być odpowiednio chroniona, ponieważ każda firma ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom należyte i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia warunki pracy.

Co daje używanie filtrów?

W przemyśle meblarskim najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie filtrów. Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie czystego, zgodnego z normami powietrza. Oferta filtrów jest niezwykle szeroka, dlatego znalezienie najbardziej odpowiedniego rozwiązania nie powinno stanowić większego problemu. Ważne jednak, aby wybrane filtry posiadały wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Tylko produkty najwyższej klasy są w stanie spełnić swoje fundamentalne zadanie – skutecznie oczyszczać powietrze, przyczyniając się do polepszenia jego jakości. Filtry powinny być wykonane z należytą dbałością oraz odpowiednio dobrane do wymagań i potrzeb danego zakładu.

Filtry – jaki rodzaj będzie najlepszy dla przemysłu meblarskiego?

Jednym ze szczególnie polecanych rozwiązań, które doskonale sprawdzi się w przemyśle meblarskim są akcesoria filtracyjne Paint Stop. Jak sama nazwa wskazuje rozwiązanie to przeznaczone jest przede wszystkim do zakładów, gdzie środowisko bogate jest w zanieczyszczenia powietrza różnego pochodzenia – farb, lakierów lub klejów. Akcesoria filtracyjne Paint Stop charakteryzują się przede wszystkim szczególną budową oraz specyficznie upakowanymi włóknami, które wyróżniają się o wiele większą trwałością i znacznie większą skutecznością. Akcesoria filtracyjne Paint Stop to uniwersalne rozwiązanie, które ma niezmiernie wiele zalet. 

Poza Paint Stop, można również wyróżnić inne, równie skuteczne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługują maty filtracyjne i włókniny. Pierwsze rozwiązanie zapewnia wysoką chłonność oraz świetną skuteczność filtracji, ponieważ produkowane są z łączonych termicznie, nierozerwalnych włókien poliestrowych, dzięki czemu charakteryzują się zróżnicowaną gramaturą. Maty filtracyjne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zakładów, gdzie panują specyficzne warunki powietrza. 

Warto również opisać bliżej włókniny filtracyjne, które również służą do oczyszczania dużej objętości, mocno skażonego powietrza. Rozwiązanie to dedykowane jest przede wszystkim do ogólnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzatorów, znajdujących się w zakładach, fabrykach, biurach, jak również budynkach użyteczności publicznej. Włókniny filtracyjne wyróżniają się wydajną pracą i niezwykłą skutecznością, a ich uniwersalny charakter sprawia, że mogą być używane wszędzie. 

włókniny filtracyjne

Filtry – jakie jeszcze mają zalety?

Filtry są jedną z form ochrony środowiska, ponieważ skażone powietrze w zakładach siłą woli przedostaje się na zewnątrz. Z tego właśnie względu bardzo istotne jest, aby każda firma, w której panują specyficzne warunki czystości, stosowała odpowiednie filtry, które pozwolą na zatrzymanie szkodliwych substancji przedostających się do atmosfery. Filtry to również ochrona produktów, maszyn i urządzeń, ale przede wszystkim też samych pracowników. Rozwiązanie to pozwala na utrzymanie odpowiednich warunków czystości, które są niezbędne dla osób wykonujących w danym zakładzie swoje obowiązki. Widać zatem, że rola filtrów jest niezwykle istotna, przez co można śmiało określić je mianem niezastąpionych. Czystość i jakość powietrza powinna być zawsze sprawą pierwszorzędna, dlatego w branży meblarskiej filtry są niezbędnym elementem wyposażenia.