Dowiedz się, czym kierować się wybierając sklep z odzieżą medyczną

lekarz

Moda dociera dzisiaj również do placówek medycznych! Okazuje się, że odzież noszona przez lekarzy i pielęgniarki wcale nie musi być nudna i pozbawiona żywych akcentów. Zawód lekarza wymaga noszenia stroju, który będzie spełniał nieco więcej wymogów, niż zwykłe ubrania. Nie oznacza to jednak, że nie może on być wzbogacony o atrakcyjne wstawki lub wnieść nieco koloru w szpitalną rzeczywistość. Poniżej zatem opiszemy, jaki asortyment można znaleźć dzisiaj w sklepie z odzieżą medyczną  i na co zwracać uwagę, wybierając sklep, w którym nabędziesz odzież dla swojego personelu.

Atrakcyjny design ubrań w sklepie z odzieżą medyczną

Tak jak już wspomnieliśmy na samym początku, odzież medyczna wcale nie musi wyglądać nudno i nieciekawie! Zawód lekarza to wyjątkowo poważna profesja, w której na co dzień toczy się walka o życie i zdrowie pacjentów. Nie oznacza to jednak, że personel medyczny nie może wyrażać swoich upodobań choćby przez drobne wstawki ozdobne, jak choćby wygodne, wzorzyste kieszenie, czy też mocny, wyrazisty kolor materiału, z jakiego wykonany został komplet. 

Dotyczy to zarówno kompletów ubrań medycznych dla pań, jak i dla panów. Dobrym przykładem będzie tutaj odzież Medesign, w której wyróżniamy atrakcyjne kolekcje, takie jak kosmos, len, kwiatki, Maziaje i wiele innych, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wygoda na każdym kroku

Wygoda w noszeniu ubrań jest ważna niezależnie od wykonywanej profesji, a właściwie niezależnie od tego, czy jesteś aktualnie w pracy, czy też zajmujesz się ulubionymi aktywnościami w czasie wolnym. Jednak w zawodzie lekarza komfort jest szczególnie ważny – nic nie powinno go rozpraszać podczas wykonywania codziennych obowiązków, a już na pewno nie powinna to być noszona przez długie godziny odzież. Tkaniny stosowane do produkcji odzieży medycznej muszą zatem zapewniać pełną swobodę na każdym kroku, być wytrzymałe i oddychające. Dzięki temu praca w nich nie będzie dokuczliwa nawet w letnie dni.

Praktyczność w każdym calu

Odzież medyczna musi odznaczać się jeszcze jednym ważnym aspektem. Mianowicie musi dobrze chronić członków personelu przed kontaktem z krwią i innego rodzaju płynami ustrojowymi pacjentów. Jest to jeden z powodów, dla których zawód lekarza jest profesją podwyższonego ryzyka. Dobrej jakości odzież ochronna chroni zatem nie tylko przed zabrudzeniami, lecz też przed chorobami przenoszonymi tą drogą.

lekarz

Inny praktyczny aspekt obejmuje wygodne i pojemne kieszenie. W przypadku bluz z Medesign możemy korzystać z wyróżniającej się atrakcyjnym wzorem kieszonki znajdującej się z przodu na piersi, z kolei spodnie oferują już dwie kieszenie przednie i dwie tylne, a także dodatkową kieszeń boczną, zapinaną na rzep. Możesz w nich wygodnie przenosić wszystkie niezbędne podczas pracy drobiazgi, mając gwarancję, że o niczym nie zapomnisz przed kolejnym obchodem. 

Łatwość pielęgnacji

Strój medyczny w zawodzie lekarza potrzebny jest każdego dnia, dlatego też, aby nie narazić się na duży wydatek i nie kupować kilku kompletów na jeden tydzień, warto stawiać na materiały łatwe w pielęgnacji, szybkoschnące i łatwe w prasowaniu. Odzież medyczna ma jeszcze jedną zaletę – jest odporna na blaknięcie w wyniku działania promieni słonecznych, przez długi czas zachowując swój estetyczny wygląd.

Jak wybrać dobry sklep z odzieżą medyczną?

Dobry sklep – bez względu na to, jaki rodzaj asortymentu oferuje – poznamy oczywiście po opiniach. Dlatego też nie zapomnij o zapoznaniu się z nimi przed dokonaniem zakupu. Sklep z dobrej jakości odzieżą poznasz również m.in. po dogodnych warunkach wysyłki i zwrotu towaru, a także, co najistotniejsze, po jakości zamawianej odzieży. W Medesign możesz znaleźć atrakcyjną wizualnie tabelę rozmiarów odzieży z podziałem na odzież dla kobiet i mężczyzn. Ponadto nowoczesne marki są łatwe do znalezienia w najpopularniejszych kanałach mediów społecznościowych.