Dopasuj właściwości herbaty do swoich potrzeb

herbaty

Herbata jest napojem tak popularnym, że wiele osób nawet nie zastanawia się nad tym, dlaczego ją pije. Jej smak sprawia, że smakuje świetnie do różnych posiłków i o każdej porze dnia i nocy. Jednak wiemy, że rodzajów herbat jest wiele i dopiero zaczynamy interesować się właściwościami poszczególnych typów. Zapraszamy do lektury artykułu na temat tego, w jaki sposób poszczególne herbaty wpływają na kondycję konkretnych funkcji życiowych i części ciała.

Właściwości czarnej herbaty

Zaczniemy od najpopularniejszej herbaty, czyli herbaty czarnej. Jej gorzki smak sprawia, że chętnie pijemy ją do słodkich ciastek czy podczas posiłków składających się z ciężkostrawnych dla żołądka składników, dzięki czemu herbata balansuje te posiłki. Nikogo zatem nie zdziwi, że czarna herbata polecana jest podczas problemów z trawieniem czy wówczas, kiedy dojdzie do zatrucia pokarmowego. Ma właściwości oczyszczające i może nawet obniżać ciśnienie. Świetnie działa na układ trawienny pod wieloma względami. Oprócz tego czarna herbata dobrze wpływa na krążenie, dzięki czemu poprawia się ogólne samopoczucie.

herbata

Herbaty ziołowe na uspokojenie i piękną skórę

Chyba w każdym domu znajduje się przynajmniej jedna herbata ziołowa i ten rodzaj herbat, podobnie jak czarna herbata, jest również oczywistą częścią życia. Przekonanie to nie bierze się znikąd, ponieważ herbaty ziołowe mają szereg właściwości pozytywnie wpływających na zdrowie, a każdy rodzaj ziół działa w określony sposób. Osoby lubiące oczyszczać organizm za pomocą spożywanych płynów powinny pić zioła czystka, który ma właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne, a nawet przeciwgrzybiczne. Z kolei ci, którzy chcą się uspokoić, powinni sięgać po melisę lub dziurawiec.
Wiele osób mających problemy z trawieniem spożywa zioła do posiłku lub między posiłkami i jest to dobry nawyk, ponieważ takie herbaty jak dziurawiec, mięta czy rumianek wspomagają układ trawienny. Koją one organizm podczas trawienia, dzięki czemu mogą mieć duży udział w zapobieganiu chorobom wątroby.
Zioła działają również na kondycję skóry. Osoby borykające się z trądzikiem mogą koić swoją skórę, pijąc zioła szałwii czy pokrzywy. Dzięki nim wspomagane jest mikrokrążenie, a istniejące już stany zapalne są łagodzone, dzięki czemu skóra powoli odzyskuje swój prawidłowy koloryt.

Pobudzająca biała herbata

Coraz większą popularność zdobywa z kolei biała herbata, występująca w różnych odmianach. Dużą jej zaletą jest spora ilość antyoksydantów, dlatego napój ten ma silne właściwości oczyszczające. Oprócz tego warto ją pić, aby polepszyć odporność organizmu, ponieważ w białej herbacie znajduje się witamina C. Co ciekawe, biała herbata zawiera również dużą dawkę kofeiny, a więc działa pobudzająco.

herbata

Działanie herbaty czerwonej

Nieco mniej popularna jest za to herbata czerwona, której wybór na półkach sklepowych jest jeszcze stosunkowo mały. Warto jednak wiedzieć, że ten rodzaj herbaty jest polecany osobom, które mają nadwagę, ponieważ ma ona właściwości odchudzające. W połączeniu ze zbilansowaną dietą kilka filiżanek herbaty dziennie pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz tego czerwona herbata pozytywnie wpływa na kondycję uzębienia i ma także właściwości antybakteryjne, dlatego warto ją pić podczas przeziębienia czy zatrucia pokarmowego i nie tylko.

Warto znać działanie poszczególnych herbat, aby być świadomym, że w łatwy sposób można pomóc swojemu organizmowi w przypadku kiepskiego samopoczucia czy konkretnych dolegliwości. Herbata to napój nie tylko pyszny, lecz również bardzo zdrowy, zawierający szereg właściwości, które wpływają na zdrowie i lepsze samopoczucie u osób z różną kondycją i potrzebami.


Wszystkie rodzaje herbat zakupisz w sklepie internetowym KawyHerbaty.pl. W asortymencie sklepu znajdują się przede wszystkim wysokogatunkowe herbaty liściaste z różnych krajów świata. Sklep proponuje też ciekawe połączenia liści herbaty z dodatkami takimi jak suszone owoce.