Do jakiego kraju na wakacje?


Kiedy w Polsce trwa kalendarzowa zima, a pierwsza euforia po nowym roku już minęła, wielu z nas zastanawia się, gdzie pojechać na wakacje. 2020 rok w Europie, a może gdzieś dalej?
Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić tanie wakacje w tym roku, które będą niezwykle atrakcyjne, ale nie zniszczą budżetu domowego, to koniecznie czytaj dalej.

Gdzie na wakacje?

Pytania: “gdzie pojechać na wakacje?”, „gdzie na wakacje w tym roku?” czy “do jakiego kraju na wakacje” to częsty dylemat na początku roku. Wykupienie wycieczki wcześniej to pewność niższej ceny, możliwość wyboru najlepszego hotelu, przewoźnika, a nawet większa szansa na inne udogodnienia.

Większość osób, które zastanawiają się nad wykupieniem wakacji za granicą, pragną odpoczynku, słońca i beztroski. Podpowiadamy jak o to zadbać przed wyjazdem.

Na co zwracać uwagę wybierając wycieczkę?

  • Kraj – jedni uwielbiają piaszczyste plaże, inni kamieniste. Niektórzy nie lubią leżeć na plaży, ale uwielbiają zwiedzać. Przed wyjazdem warto sprawdzić m. in. plaże i atrakcje turystyczne w danym państwie, tak aby na miejscu się nie zawieźć.
  • Kuchnia – w dobie alergii, niestrawności, i innych problemów zdrowotnych, pożywienie na miejscu to dosyć ważny temat. Chyba nikt nie marzy o zatruciu na wakacjach, dlatego sprawdzenie kulinarnych specjałów w wymarzonym państwie to dobry pomysł.
  • Kultura – każda kultura różni się między sobą m.in. zwyczajami. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrozumieć pewnych nawyków obywateli państwa, do którego się wybieramy, to może lepiej zaoszczędzić sobie nerwów?
  • Kurs walutowy – w zależności od wyboru oferty wycieczki możemy wybrać all inclusive ze wszystkimi posiłkami, ale nie zawsze decydujemy się na taką formę wypoczynku. Konieczność kupowania napojów i jedzenia w innym kraju niż Polska wiąże się z koniecznością zabrania pieniędzy. Co więcej, na wakacjach kupujemy różne pamiątki, które potem dumnie rozdajemy rodzinie i przyjaciołom. Nie ma w tym nic złego, ale sprawdzenie kursu waluty powinno być podstawową czynnością dla osób, które nie chcą przepłacać na wyjeździe.

Czym jest kurs walutowy?

Kurs walutowy to cena danej waluty, np. euro, franka, czy korony, wyrażona w innej walucie. Ustalenie cen to skomplikowany proces w którym uczestniczy wiele ważnych instytucji. Końcowa cena zależy jednak od kantorów. Wybierając się na wakacje, często nie wiemy, ile pieniędzy konkretnie potrzebujemy.

Dobrym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie ze stacjonarnych kantorów z możliwością negocjacji ceny, np. kantorgrant.pl, który posiada aż 20 lat doświadczenia na rynku walutowym. Możliwość racjonalnego obniżenia kwoty to doskonały sposób, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

W jakim kraju jest najmniejszy kurs walutowy?

Jeśli chcesz spędzić cudowne wakacje w ciepłym i słonecznym miejscu za małe pieniądze, możesz wybrać wszystkie europejskie państwa, gdzie zapłacisz walutą euro – sprawdź kurs euro autostrada.

Najwięcej zaoszczędzą jednak osoby, które wybiorą się do Chorwacji lub na Węgry. Te dwa państwa mają do zaoferowania nie tylko piękną naturę, ale także niskie kursy walutowe, które pozwolą na wypoczynek poza krajem za nieduże pieniądze. Pamiętaj jednak, aby przed wyjazdem wymienić pieniądze w kantorze, np. takim jak kantorgrant.pl.

To zdecydowanie lepsze i tańsze rozwiązanie niż wymiana waluty na miejscu lub wypłacane pieniędzy w zagranicznym bankomacie.

 

,