Do czego można wykorzystać garaże blaszane na wymiar?

garaż blaszany

Garaże blaszane są niezwykle popularnym produktem zarówno wśród osób prywatnych jak i przedsiębiorstw usługowych. Najczęściej stosowane są one do przechowywania samochodów, ale także narzędzi w firmach budowlanych.

Potocznie zwane blaszaki pozwalają na bezpieczne przechowywanie towarów, które np. zalegają w magazynach firmy. Ze względu na wykorzystaną technologię mogą być one ocieplane, z dodatkowymi wejściami oraz z oknami dachowymi. Warto podjąć się jednak inwestycji po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, który pomoże w odpowiednim doborze danego typu garażu.

Garaż blaszany – jak jest wykonany?

Aby prawidłowo wykonać garaż blaszany, należy zająć się przede wszystkim stworzeniem odpowiedniego podłoża, czyli fundamentów. Fundament zazwyczaj wykonany jest z betonu, który musi być odpowiedniego wymiaru oraz twardości. Warto wiedzieć, iż w przypadku wykonywania podłoża betonowego, musi być ono nieco większe niż powierzchnia samego garażu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że podłoże musi być pozbawione wszelkich korzeni, które mogłyby w późniejszym czasie wpłynąć na trwałość konstrukcji. 

Garaże blaszane mogą być wykonywane w dowolnych wymiarach oraz kształtach. W zależności od zapotrzebowania klienta, można zastosować dach prosty lub skośny oraz różne wysokości ścian. Najważniejszym elementem konstrukcyjnym garażu blaszanego są profile stalowe ocynkowane lub pomalowane technologią proszkową. Odpowiednio wykonane profile zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz trwałość obiektu przez wiele późniejszych lat. Zewnętrzna warstwa garażu, jak sama nazwa wskazuje wykonana jest z blachy, która jest ocynkowana w celu zapewnienia ochrony przed korozją oraz oddziaływaniem trudnych warunków atmosferycznych. 

Zastosowanie garaży blaszanych

Ten typ garaży można zastosować jako miejsce do przechowywania samochodów lub motocykli. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy profil ich wykorzystywania. Wiele firm budowlanych decyduje się jednak na stosowanie blaszaków w celu przechowywania narzędzi wykorzystywanych na budowie. Umożliwia to ich późniejsze szybkie wykorzystywanie, bez konieczności codziennego przewożenia narzędzi w miejsce wykonywania prac. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż garaże blaszane mogą być stawiane niemalże wszędzie tam, gdzie możliwe jest wykonanie fundamentów. Wiele osób decyduje się także na ich wykorzystanie na ogródkach działkowych, w celu przechowywania wyposażenia ogródka lub narzędzi do pielęgnacji ziemi. 

narzędza w garażu blaszanym

Garaże blaszane cieszą się niezwykle dużą popularnością, ponieważ są innowacyjnym produktem, spełniającym zapotrzebowanie nawet najbardziej wymagających klientów. Nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu wraz z wysokim poziomem wytrzymałości, który pozwala na ich użytkowanie przez okres wielu lat, bez konieczności napraw lub konserwacji. Garaże blaszane mogą pełnić także funkcję siedziby firmy np. dla warsztatu samochodowego, szczególnie jeśli zastosuje się odpowiednią termoizolację oraz wymiary obiektu.

Czy warto inwestować w garaże blaszane?

Zdecydowanie warto podjąć się inwestycji w garaże blaszane na wymiar, które pozwolą na przechowywanie zarówno narzędzi jak i pojazdów mechanicznych. Blaszaki ze względu na ceną są niezwykle popularne zarówno wśród osób prywatnych jak i przedsiębiorców, ponieważ pozwalają na szybkie postawienie obiektu oraz jego natychmiastową możliwość użytkowania. Bardzo dobre właściwości odpornościowe na trudne warunki atmosferyczne oraz możliwości rozbudowy decydują o tym, iż jest to jeden z najbardziej popularnych produktów, który określa się mianem garażu. Inwestycja w tego typu rozwiązanie powinna być jednak poprzedzona konsultacją ze specjalistą, tak aby dopasować produkt odpowiednio do zapotrzebowania klienta. Warto także wiedzieć, iż tego typu obiektu nie wymagają uzyskania zgód na postawienie obiektu budowlanego – ten typ garażu nie jest zobowiązany do uzyskiwania pozwoleń.