Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie jest wizytówką domu. Razem z furtką i bramą wjazdową otacza posesję. Na rynku dostępne są różne rodzaje płotów. Czy istnieje uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie? Wydaje się, że tak. Dzisiaj przybliżymy ogrodzenia panelowe, które są coraz chętniej wybierane jako ogrodzenie terenów sportowych, osiedli, firm, ale także domów, działki i innych posesji. Dlaczego? Poznaj zalety ogrodzenia panelowego.

Ogrodzenie panelowe – czyli jakie?

Ogrodzenia panelowe wypierają stosowane dotychczas siatki ogrodzeniowe. Wspomniane ogrodzenie jest bardziej wytrzymałe, odporne na korozję, a przy tym eleganckie. Dodatkowo ogrodzenie panelowe posesji łączy prostota, nowoczesność oraz atrakcyjna cena. Ogrodzenia panelowe składają się z powtarzalnych elementów, które idealnie do siebie pasują.

System ogrodzeniowy, który składa się z paneli ogrodzeniowych, może mieć różne kształty. Panele montuje się na specjalnych słupkach, a łączy za pomocą tzw. spinek. Niewiele elementów oraz nieskomplikowana konstrukcja paneli sprawia, że montaż paneli ogrodzeniowych jest szybki i bardzo prosty.

Ogrodzenia panelowe – różne wzory, kolory, rozmiary

Ogrodzenia panelowe są dostępne w różnych wymiarach, co pozwala na dopasowanie ogrodzenia do danej posesji. Kupując ogrodzenie panelowe w jednym rozmiarze i modelu, Twoje ogrodzenie będzie wyglądało ładnie i elegancko. Dodatkowo możesz wybrać kolor ogrodzenia. Zazwyczaj nadanie barwy panelom odbywa się poprzez zastosowanie metody proszkowej, co gwarantuje niezwykłą trwałość.

Zabezpieczenia przed korozją – panele ocynkowane

Ogrodzenia panelowe są trwałe, ale zyskują dodatkowe lata, kiedy dodatkowo zabezpieczy się je przed korozją i rdzą. Powszechnie praktykowaną metodą jest tworzenie paneli ogrodzeniowych ocynkowanych, których powłoka będzie dostatecznie chronić materiał przed negatywnymi skutkami upływu czasu.

Dzięki adekwatnemu zabezpieczeniu, kupno ogrodzenia panelowego staje się inwestycją, która pozwoli na oszczędzenie środków, a także czasu, poprzez łatwo montażu.

Inne zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe są coraz bardziej popularne, ponieważ są:

  • Wytrzymałe. Jeśli zastanawiasz się czy ogrodzenia panelowe są trwałe, to nasza odpowiedź brzmi… tak! Panele ogrodzeniowe wykonane z grubego, zgrzewanego i ocynkowanego drutu są bardzo wytrzymałe. Nie straszne im nawet złe warunki atmosferyczne. Konstrukcja paneli ogrodzeniowych zapewnia ich odpowiednią sztywność, co wpływa np. na odporność ogrodzenia panelowego na uszkodzenia mechaniczne, rozerwanie czy obluzowania pojedynczych prętów.
  • Stylowe. Panele ogrodzeniowe to ażurowy typ ogrodzenia, który pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków. Można je osadzić na podmurówce, co nada im ciekawy wygląd. Jeśli obawiasz się, że ogrodzenie panelowe nie zapewni Ci prywatności, mamy dla Ciebie małą podpowiedź. Wystarczy, że panele ogrodzeniowe obsadzisz pnącymi roślinami, np. tujami. Zyskasz piękny efekt wizualny, komfort i większe bezpieczeństwo.ogrodzenie panelowe
  • Łatwe w montażu. Jedną z głównych zalet ogrodzenia panelowego jest łatwość montażu. Ogrodzenia panelowe można zamontować samemu lub wynająć specjalistów,  którzy połączą poszczególne elementy za pomocą złączek, obejm oraz śrub. Jeśli ogrodzenie panelowe ma służyć jako stałe ogrodzenie posesji, często stosuje się specjalne nakrętki samozrywalne. Gotowy system montażowy sprawia, że ogrodzenie stawiane przez specjalistów może powstać zaledwie w jeden dzień. Dodatkową zaletą jest fakt, że możliwość dobudowania podmurówki umożliwia zastosowanie ogrodzenia panelowego na każdym podłożu.
  • Tanie. Ogrodzenie panelowe to zdecydowanie tańsza alternatywa dla ogrodzenia posesji niż ogrodzenie palisadowe, łupane czy gabionowe. Przystępna cena jest wynikiem zestawienia kosztu z jakością oraz trwałością ogrodzenia panelowego. Tańsza jest tylko siatka ogrodzeniowa, jednak nie jest ona tak solidna, wytrzymała oraz odporna na czynniki zewnętrzne jak panele ogrodzeniowe.

Właściwie dobrane ogrodzenie będzie służyć przez lata, a ogrodzenie panelowe jest doskonałym kompromisem, który dodatkowo kusi propozycją cenową. Dzięki swojej uniwersalności, ogrodzenia panelowe oszczędzą Twój czas i pieniądze.

,