Dlaczego warto wprowadzić suplementy do diety naszego kota?

witaminy dla kota na wzmocnienie

Zdrowie naszego pupila jest w naszych rękach. Posiadanie zwierzaka domowego to duża odpowiedzialność, ponieważ zwierzęta w wielu aspektach nie potrafią same o siebie zadbać i polegają na swoim właścicielu. Dotyczy to zarówno pielęgnacji czworonoga i dbania o jego czystość, wychowywania go oraz przede wszystkim dbania o jego poprawną dietę oraz zdrowie. Dotyczy to zarówno psów, jak i kotów oraz wszystkich innych zwierząt domowych. Jak odpowiednio zadbać o swojego kota i jak go odżywiać, aby był zdrowy? Czy kupowanie dodatkowych witamin w przypadku zwierzęcia jest niezbędne, czy jednak suplementy diety można sobie odpuścić? Sprawdź!

Zdrowa dieta i odpowiednia ilość witamin kluczem do długiego życia kota

Decydując się na przygarnięcie zwierzaka, należy pamiętać, że wiąże się to z konkretnymi obowiązkami. Dlatego też podjęcie tej decyzji powinno być świadome i dobrze przemyślane, a nie pochopne i nagłe. Choć zwierzęta żyją znacznie krócej niż ludzie, to jest to zobowiązanie na długie lata i należy być tego świadomym. To w obowiązku właściciela czworonoga leży zadbanie o jego zdrowie, między innymi poprzez odpowiednią dietę. W tej kwestii można poradzić się specjalistów ze sklepu zoologicznego lub weterynarza. Najlepiej postawić na produkty od renomowanych marek, sprzedawanych w sklepach zoologicznych stacjonarnych i online. Nie wybieraj pokarmów od producentów, których znasz z telewizji, ale możesz dostać ich jedzenie w każdym markecie. Zazwyczaj niestety nie dostarczają one czworonogom tego, co jest im niezbędne na co dzień. W dodatku do tego typu pokarmów zwierzęta bardzo mocno się przyzwyczajają i trudno jest potem przestawić je na coś innego. 

suplementy diety dla kotów

Bardzo ważna w zdrowiu każdego zwierzaka jest także odpowiednia suplementacja witamin i minerałów. W przypadku zdrowego zwierzaka i dobrze dopasowanej do jego potrzeb karmy najczęściej nie ma konieczności dodatkowego podawania mu witamin czy innych specyfików. Suplementy dla kotów są jednak niezbędne w przypadku zwierząt w podeszłym wieku lub obciążonych chorobami, na przykład problemami z nerkami czy wątrobą, a także wszelkimi schorzeniami związanymi z układem trawiennym i odpornościowym. Podawanie suplementów z odpowiednią dawką witamin jest także bardzo ważne, jeśli chcemy odchudzić naszego kota i stopniowo redukujemy mu ilość podawanej karmy w celu zmniejszenia jego zbyt dużej wagi. 

Wybieraj tylko sprawdzone suplementy od renomowanych producentów

Jeśli Twój kot wymaga suplementacji, koniecznie postaw na produkty wysokiej jakości. Nie wybieraj tanich tabletek z marketu, które nie mają podane dokładnego składu i nie są rekomendowane przez specjalistów. Wybieraj tylko i wyłącznie specjalistyczne suplementy wysokiej jakości, aby mieć pewność, że ich podawanie nie przyniesie Twojemu zwierzakowi więcej szkody niż pożytku. Zawsze też uważnie czytaj instrukcję i informacje o dawkowaniu. Takie rzeczy najczęściej podane są w tabeli dostosowanej do wieku kota oraz do jego masy, dlatego należy dobrze z nimi się zapoznać, aby odpowiednio dobrać dawkę. Miej na uwadze, że od tego zależy zdrowie Twojego kota. Czworonogi polegają w tej kwestii w stu procentach na swoich właścicielach, dlatego nie możemy ich zawodzić i musimy dać o nie najlepiej, jak to tylko możliwe. Dbanie o to, aby dostarczać kotu odpowiednie porcji witamin i minerałów oraz innych składników odżywczych zarówno z karmy, jak i z suplementów w ciągu dnia to jedna z ważniejszych kwestii.