Dlaczego warto grać


Zdrowy tryb życia zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ludzie zwracają większą uwagę na to, co jedzą, eliminują z diety szkodliwe dla zdrowia substancje. Zdrowie odżywianie łączone jest z dużą aktywnością fizyczną. Wielką popularnością cieszy się bieganie i jazda na rowerze. To dobrze gdyż dbanie o formę ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Wśród wielu dyscyplin sportu, coraz więcej osób wybiera grę w tenisa. Ta tendencja to bardzo dobra wiadomość. W wielu miastach entuzjaści zrzeszają się w amatorskich klubach i ligach.

Tenis – warto się zainteresować

Tenis ma bardzo dobry wpływ na organizm. Wykorzystuje różne partie mięśni, trening wykazuje cechy ogólnorozwojowe, zmniejsza ryzyko zachorowań serca i zwiększa wydolność płuc. Ma to pozytywne skutki dla ciała zarówno młodszych jak i starszych adeptów tenisa. Zapisanie się na kurs gry u profesjonalnego trenera pozwoli poznać podstawy i zachować chęci do dalszego uprawiania tego sportu. W tenisie ziemnym bardzo ważne jest właściwe bieganie po korcie, odpowiedni uchwyt rakiety czy prawidłowe wykonywanie uderzeń. Zaczynając swoją przygodę z tą dyscypliną warto poznać podstawowe kroki by gra sprawiała przyjemność. Trenerzy w klubie tenisowym prowadzą grupy o różnym poziomie zaawansowania. Doradzą również w wyborze dopasowanego sprzętu, musi być dostosowany do indywidualnych predyspozycji gracza.

tenis_szkola

Bardzo ważne jest fakt, że tenis jest dyscypliną, którą mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Nie trzeba być wcale dzieckiem by rozpocząć naukę. Obecnie możliwości prowadzenia zajęć pozwalają na szybką naukę adeptów w każdym wieku. Zajęcia zaczynają się od ćwiczeń sprawnościowych i tenisowych. Rozwija to koordynację i koncentrację. W miarę powiększania się doświadczenia zawodnicy przechodzą na coraz dłuższe korty i używają sprzętu dopasowanego do poziomu zaawansowania. Nauka odbywa się na specjalnie przygotowanych kortach, piłkami, które są dużo wolniejsze od tych używanych przez zawodowców. Pozwala to znacznie ułatwić przyswajanie sobie podstaw. Początek przygody z tenisem pod okiem trenera pozwoli na szybsze wdrożenie się do gry, nawet kompletnym laikom. Wtedy będą odkryją zalety płynące z tego sportu. Ogólny rozwój organizmu, poprawa kondycji to niektóre z nich.

Dyscyplina sportu dla każdego

Tenis jest sportem, który ma wiele zalet. Nie jest też, wbrew obiegowej opinii sportem przeznaczonym jedynie dla bogaczy. Nic nie przeszkadza by na pierwsze lekcje udał się człowiek dojrzały jak i małe dziecko. Można śmiało powiedzieć, że tenis jest sportem dla każdego, niezależnie od wieku czy sytuacji finansowej.

Więcej na tentenis.pl <<