Dlaczego thermodrewno sprawdzi się na tarasie?

drewniany taras

Taras to jeden z elementów domu, którego wykończenie zostawiamy na ostatni koniec. Z jego urządzeniem zawsze wiążą się dodatkowe koszty położenia płytek. Może warto zatem pomyśleć o drewnianym tarasie?Thermodrewno to dobre rozwiązanie dla każdego.
Projektując swój wymarzony taras, mało kto bierze pod uwagę, że powinien on nie tylko ładnie się prezentować, ale również być funkcjonalny. Istotny jest zatem taki wybór, dzięki któremu zaoszczędzimy sobie w przyszłości sporych wydatków, a jednocześnie będziemy z niego zadowoleni.
Thermodrewno to surowiec, który ma służyć na zewnątrz. Dzięki swoim właściwościom często jest wybierany do stworzenia elewacji domów, elementów ozdobnych czy właśnie tarasów ogrodowych. Dlaczego będzie to dobry wybór do każdego domu?

Thermodrewno – co warto wiedzieć?

Thermodrewno jest specyficznym surowcem, pozyskiwanym w zupełnie ekologiczny sposób. Drewno pochodzi jedynie z certyfikowanych lasów. Proces jego produkcji, wbrew pozorom, odbywa się bez użycia chemikaliów. Jego powstawanie odbywa się jedynie za pomocą modyfikacji termicznych i ludzkich obserwacji. Za pomocą pary wodnej pozbywamy się z drewna skrystalizowanych cukrów oraz wilgoci, czego efektem jest niezwykle wytrzymałe thermodrewno.

Thermodrewno na tarasie

Dzięki modyfikacjom termicznym thermodrewno staje się odporne na wszelkie zmiany atmosferyczne. Decydując się na jego zakup możemy być pewni, że żaden śnieg, deszcz czy upał nie będą miały wpływu na jego stan. Thermodrewno szybko dostosowuje się do aktualnej pogody, co jest niezmiennie istotne w naszym położeniu geograficznym. Klimat umiarkowany i zmienna pogoda mają negatywny wpływ na naturalne drewno, powodując często jego wypaczanie oraz pękanie. Przy thermodrewnie ten problem nie występuje, a jego stan pozostaje niezmienny przez wiele kolejnych lat.
W przypadku thermodrewna warto również pamiętać o tym, że surowiec nie chłodnie wilgoci. Dzięki czemu nie trzeba się martwić faktem, że po zimie lub długotrwałych opadach deszczu, taras będzie pleśniał, a na jego powierzchni pojawi się nieestetyczny grzyb. Brak wilgoci i niezwykła wytrzymałość thermodrewna sprawiają również, że nie stanie się on domem dla drobnych szkodników.

Thermodrewno latem – plus czy minus?

Thermodrewno cieszy się również dobrą opinią w okresie letnim. Z racji tego, że w procesie tworzenia zostało poddane modyfikacjom termicznym, ma dobrą izolacją cieplną. Dzięki temu thermodrewno, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, nie nagrzewa się tak szybko. W lecie bez problemu można chodzić po nim boso bez ryzyka oparzeń.

drewniany taras

Thermodrewno czy drewno egzotyczne?

Powszechnie uważa się, że thermodrewno może zastąpić na tarasie deski wykonane z drewna egzotycznego. Zbliżony jest również do nich cenowo. Jeśli zatem marzymy o tarasie orientalnym – deski z thermodrewna świetnie sprawdzą się w tej roli. Są nie tylko wytrzymałe, ale również estetycznie się prezentują.
Kolorystyka thermoderwna również robi wrażenie. Z racji tego, że przypomina drewno egzotyczne – wyróżnia się ciepłymi, wpadającymi w żółte tony odcieniami. W zależności na jakie drewno po obróbce termicznej się zdecydujemy – gama kolorystyczna będzie się odrobinę różniła. Ponadto drewno ciemnieje jedynie podczas procesów termicznych. Później, nawet narażone na zmienne warunku atmosferyczne, nie zmienia drastycznie swojej barwy. Ewentualne zmiany zachodzą jednak równomiernie.

Czy thermodrewno trzeba konserwować?

Thermodrewno nie wymaga częstych konserwacji, w przeciwieństwie do drewna naturalnego. Taras powinien przetrwać bez żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak warto od czasu do czasu pokryć go specjalnymi preparatami. Mimo obróbki termicznej thermodrewno nie jest w pełni odporne na promieniowanie UV, więc brak zabezpieczenia przed nimi może spowodować blaknięcie koloru. Oprócz tego, dla poprawienia wyglądu tarasu, można pokryć go bejcą, woskować lub olejować. Zaoszczędzić można jednak na impregnatach chroniących drewno przed insektami oraz chemicznych preparatach przeciwko pleśni i grzybom.

Czy warto wybrać thermodrewno?

Thermodrewno to dobry pomysł, jeśli planujemy położyć deski na tarasie. Koszt z początku może wydać się wysoki, ale to jednorazowa inwestycja. Deski z thermodrewna wytrzymają nawet 25 lat, a nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Z pewnością taras z thermodrewna sprawdzi się w każdym domu i przetrwa nawet największe dziecięce wybryki.


W Termo Floor zakupić można deski z thermodrewna, jak również zlecić wykonanie tarasu z zastosowaniem tego materiału.