Dlaczego nie korzystamy z kaset magnetofonowych?

przegrywanie kaset magnetofonowych kraków

Kasety magnetofonowe to dla większości społeczeństwa relikt przeszłości, zastąpiony innym, lepszym nośnikiem – płytą CD. Dawniej cieszyły się ogromną popularnością, i były rzeczą, którą można było podarować w prezencie lub stworzyć własną muzyczną składankę.

Kasety zostały zapomniane przez znaczną część nas. Młodzież nie potrafi ich nazwać i określić, do czego służyły. Nie wiedzą, że jeszcze kilka lat temu to był jeden z tańszych sposób na posłuchanie muzyki, książki. W pewnym sensie kasety magnetofonowe stały się przechowalnią wspomnień. Dlaczego już z nich nie korzystamy?

Kasety magnetofonowe, a technika

Popularne jeszcze dwie dekady temu kasety magnetofonowe są zapomniane. Leżą w kartonowych pudłach z nadzieją domowników, że jeszcze kiedyś będą mieli okazję je przesłuchać. Niestety, technika poszła tak do przodu i coraz mniej osób posiada magnetofon z działającym miejscem na kasety. Większość z nas kolekcjonuje płyty CD oraz płyty winylowe, nierzadko również słuchając muzyki i nagrań w internecie.

przegrywanie kaset magnetofonowych krakówWarto jednak pamiętać, że mimo stosunkowo niskiej ceny, mało kto kupował oryginalne kasety. Przegrywanie umieszczonej na niej treści było zjawiskiem powszechnym, mimo że nielegalnym. Nie był to również skomplikowany proces dla kogoś, kto posiadał odpowiedni sprzęt. I może dlatego tak istotne jest zachowanie tych nagrań, ale w innej, współcześnie zdecydowanie łatwiejszej do odtworzenia formie?

Przegrywanie kaset magnetofonowych – czy warto?

Zachowanie wspomnień z rodzinnych wydarzeń lub często już niedostępnej muzyki, jest bardzo ważne. Na pewno kiedyś będziemy chcieli do nich wrócić i tak naprawdę nic, poza nośnikiem, nie stoi nam na przeszkodzie. Dlatego warto pomyśleć o usłudze przegrywania kaset magnetofonowych na płytę CD lub DVD.

Zadanie nie jest trudne – za pomocą odpowiedniego sprzętu można wykonać to samodzielnie lub zlecić usługę zewnętrznej firmie jaką jest firma Meritum, specjalizująca się w przegrywaniu kaset VHS na DVD, kaset magnetofonowych czy filmów 8mm . Pracownicy za pomocą profesjonalnego wyposażenia przegrają kasetę magnetofonową w taki sposób, że zostaną zachowane wszystkie najważniejsze detale. Taśma w kasecie nie zostanie uszkodzona, a jakość nagrania będzie taka sama.

Ile kosztuje przegrywanie kasety magnetofonowej?

Wiele osób sądzi, że kosz przegrania kasety magnetofonowej znacznie zaburzy jej jakość. Warto jednak zastanowić się, jak istotne są dla nas zamieszczone na niej nagrania. Nie można także zapomnieć o jednej z wad kaset magnetofonowych – szybko się zużywają, przez co nagrania tracą na jakości. Przegranie kasety magnetofonowej na inny nośnik, najlepiej w kilku egzemplarzach, zapobiegnie stracie.

Mimo to koszt nie jest wysoki. Średni koszt przegrania płyty magnetofonowej to 15 zł za 60 minut nagrań.

Inne korzyści przegrania kasety magnetofonowej

Przegrywając kasetę magnetofonową u profesjonalisty, mamy pewność, że usługa zostanie wykonana poprawnie, a otrzymana przez nas płyta CD będzie niezwykłą pamiątką na lata. Dodatkowo zlecając usługę można poprosić o wykonanie kilku kopii nagrania bądź całkowicie zrezygnować z umieszczenia treści na płycie. Znaczna część firma zajmujących się przegrywaniem kaset, oferuje zmianę treści na format mp3, dzięki czemu odsłuchanie ulubionych utworów sprzed lat, będzie jeszcze łatwiejsze.

Meritum przegrywanie kaset
Zadbaj o własne wspomnienia i skorzystaj z usług przegrywania kaset magnetofonowych i video firmy Meritum.

Dlaczego dobrze jest przegrać kasety magnetofonowe?

Przegrana kaseta magnetofonowa z treścią umieszczoną na współczesnym nośniku, to przede wszystkim fantastyczna pamiątka na lata. Miło będzie wrócić do archiwalnych nagrań, do których dostęp na rynku jest ograniczony oraz niesamowicie kosztowny. Mimo że kasety magnetofonowe stały się egzemplarzami kolekcjonerskimi, warto podążyć z duchem czasu i nie zgubić ulubionych utworów muzycznych.