Depilacja woskiem – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

sposoby depilacji

Zabieg depilacji woskiem polega na rozprowadzeniu rozgrzanego wosku w miejscu, gdzie rośnie niechciane owłosienie. Wosk nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po jego zastygnięciu, zrywa się go, tak by włosy zostały usunięte razem z cebulkami. Dzięki tej metodzie włoski stają się osłabione, a w konsekwencji konieczność depilacji coraz rzadsza. Najczęściej depilację woskiem stosuje się w obrębie nóg, okolic bikini, pach, a nawet rąk i ramion. Bardzo często woskiem usuwa się również wąsik, ale także depiluje brwi. Co ważne, na zabieg równie często, co kobiety, decydują się również mężczyźni. Panowie zwykle usuwają owłosienie z klatki piersiowej, z pleców i spod pach.

Depilacja woskiem – w jakich sytuacjach warto się na nią zdecydować?

Depilacja woskiem daje efekt gładkiej skóry na czas od 2 do 5 tygodni. Nic zatem dziwnego, że jest to metoda najczęściej wybierana przez osoby, które na co dzień są bardzo zabiegane. Nie mają czasu na wieczorne zabiegi pielęgnacyjne, a tym bardziej dokładne golenie nóg czy pachwin.

Na zabieg równie często decydują się też osoby planujące wakacje lub różnego rodzaju wyjazdy. Tak, by w trakcie podróży nie stresować się zbędnymi włoskami, tylko spokojnie wypoczywać.

A z uwagi na fakt, że depilacja woskiem powoduje, że włoski odrastają słabsze i cieńsze – jest to szczególnie polecany zabieg dla kobiet z problemami w tej kwestii. Spokojnie mogą poddać się jej osoby o wrażliwej skórze. Nie powoduje bowiem ani zaczerwienienia, ani pieczenia czy świądu. Kolejną jej zaletą jest też to, że działa podobnie do peelingu, usuwa martwy naskórek.

depilacja

Kiedy nie powinno się wykonywać depilacji woskiem?

Są jednak sytuacje w których depilacja woskiem nie jest wskazana. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy mamy rozszerzone naczynia włosowate. Jeśli na nogach mamy żylaki również nie powinniśmy sięgać po metody tego rodzaju. Stany zapalne skóry, przede wszystkim ropne są kolejnym przeciwwskazaniem. Alergia na wosk, skóra zaraz po opalaniu lub zbyt krótkie włoski –  to wszystko też trzeba wziąć pod uwagę.

Kiedy jednak wiemy, że nic z powyższych dolegliwości nam nie doskwiera, depilację możemy przeprowadzić. Nawet sami w domowym zaciszu. Na ogół jednak o wiele lepiej skorzystać z pomocy kosmetyczki. Profesjonalistki, która zrobi to dokładniej i w mniej bolesny sposób. Doświadczenie z pewnością sprawdza się w momencie odrywania płaty, który zastygł. Należy zrobić to naprawdę zdecydowanym ruchem. Samodzielnie może się to po prostu nie udać. Zwłaszcza, gdy depilujemy trudno dostępne dla nas miejsca.

 

Gdzie wykonać depilację woskiem?

Nie wszystkie salony kosmetyczne oferują usługę depilacji woskiem. Zanim zapiszemy się na wizytę zapytajmy w wybranym salonie, czy istnieje taka możliwość. Jeśli punkt posiada stronę internetową, ofertę możemy sprawdzić samodzielnie. Profesjonalny salon oferuje między innymi depilację torsu, pleców, nóg, ud, łydek, rąk, pośladków, bikini, pach, twarzy czy tak zwanego wąsika. Zakres też jest bardzo istotny. Czasami zapisujemy się na wizytę pewne tego, że skoro przez telefon usłyszałyśmy o możliwości depilacji woskiem, takowa dotyczy całego ciała. Po czym na miejscu okazuje się, że wyłącznie oprawy oka.

Przed depilacją woskiem sprawdźmy zatem wszystkie przeciwwskazania i dowiedzmy się szczegółów na temat zabiegu w wybranym salonie kosmetycznym. Obędzie się wówczas bez przykrych niespodzianek.