Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych?

drzwi zewnętrzne rzeźbione

Drzwi zewnętrzne są swojego rodzaju wizytówką domu. Stanowią rozdział między tym co wewnątrz a otoczeniem: dają nam prywatność, witają nas i są wyznacznikiem wyglądu fasady budynku. Aby wybrać idealne drzwi wejściowe, warto postawić na równowagę pomiędzy komfortem, funkcjonalnością, estetyką i bezpieczeństwem. 

Z czego mogą być wykonane drzwi zewnętrzne?

Zanim postawimy na drewno czy metal, powinniśmy wziąć pod uwagę dwie istotne kwestie: czynniki klimatyczne oraz bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny nie tylko zapobiegać przedostawaniu się niepożądanych osób do naszego domu, ale także muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby oprzeć się słońcu, deszczowi, wysokim temperaturom, wiatrowi, a nawet gradowi. 

Metale

Stal to doskonały wybór, jeśli szukasz solidnych i wysoce bezpiecznych drzwi. Materiał ten jest odpowiedni dla każdego rodzaju klimatu, a jeśli poddasz go obróbce antykorozyjnej, będziesz mógł cieszyć się solidnymi drzwiami przez długi czas. Poliuretan stosowany przy tego typu drzwiach zapewnia zapewnia dobrą izolację termiczną. Drzwi stalowe oferują dużą różnorodność wykończeń i są bardzo łatwe w montażu. Drzwi aluminiowe są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich główną zaletą jest to, iż nie wymagają żadnej konserwacji.

Drewno

Możliwości, jakie daje nam drewno, są po prostu niezliczone. Drzwi drewniane to doskonała opcja, jeśli chcemy dodać ciepła do naszego otoczenia. Drewno możemy łączyć z metalami, ze szkłem. Drzwi drewniane to po prostu klasyka: doskonałe połączenie stylu i elegancjiWybierając drewniane drzwi możemy postawić na prostotę, jak i na wyraźny styl. Rzeźbione drzwi zewnętrzne to doskonały wybór, jeśli chcemy podkreślić styl naszego domu i wyrazić go nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz.  Drzwi drewniane z detalami metalowymi to doskonała alternatywa, aby nadać naszemu domowi nowoczesności i wyrafinowania. Postawmy na oryginalność i nie bójmy się takich odważnych połączeń. Dodanie szkła w drzwiach wejściowych zapewnia więcej światła oraz daje poczucie lekkości, tworząc swoiste połączenie między wnętrzem a tym co na zewnątrz.

rzeźbione drzwi drewniane
Rzeźbione drzwi zewnętrzne to doskonały wybór, jeśli chcemy podkreślić styl naszego domu i wyrazić go nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo i wymiary drzwi zewnętrznych

Bezpieczeństwo jest istotnym czynnikiem przy wyborze drzwi. Podczas gdy estetyka jest bardzo ważna i powinna być brana pod uwagę, bezpieczeństwo jest jeszcze wyżej i jest to tak naprawdę najbardziej istotny aspekt

Kiedy chcemy nadać smaku fasadzie naszego domu i wybrać nowe drzwi lub kupujemy drzwi do nowego mieszkania czy nowo wybudowanego domu, oprócz pomysłu na styl, jaki chcemy uzyskać, bardzo ważne jest, abyśmy znali dokładne wymiary otworu drzwiowego. Wykonajmy pomiary drzwi, które już mamy na miejscu: wzdłuż i wszerz, łącznie z ramą.

Kolor drzwi zewnętrznych 

Kolor naszych drzwi wejściowych, ich faktura i barwa mają fundamentalne znaczenie dla naszego wyboru, jednoznacznie go determinują. We wszystkich materiałach, spośród  których wybieramy, mamy możliwość zdecydowania się na jaśniejsze lub ciemniejsze kolory i odcienie, w zależności od stylu, jaki chcemy nadać naszemu domowi.

Drzwi w ciemnych kolorach sprawiają wrażenie twardszych i bardziej wytrzymałych: są stosowane przy dużych fasadach i pomieszczeniach, aby stworzyć wrażenie powagi i stanowczości. Nadają elegancji i stylu całej elewacji. Natomiast drzwi w jasnych kolorach dodają przestronności i wyglądają na lżejsze. Niezależnie od materiału, który wybierzemy, możemy zdecydować się na jaśniejsze odcienie, które dodadzą naszej elewacji blasku i stworzą iluzję lekkości.

Nie musimy jednak ograniczać się do jednego koloru, tudzież jednego materiału. Nowoczesny design łączy style, faktury i kolory.