Czym jest lusterko laryngologiczne


Lusterka laryngologiczne służą do odpowiedniego przeprowadzenia badań laryngologicznych. Są to lusterka sterylne, bezpieczne niemające wpływu na stan badanych miejsc. Dodatkowo, jego właściwości pozwalają na przeprowadzenie badania w sposób szybki i bezpieczny. Lusterko takie jest produkowany przez koncerny medyczne. Jako jeden z najbardziej przydatnych elementów w gabinecie laryngologa, lusterko laryngologiczne musi być odpowiedniej jakości. Wszelkie zastosowania tego przyrządu pozwalają lekarzowi postawić trafną diagnozę. Lusterka takie są także przechowywane w warunkach sterylnych zanim trafią do jednego z gabinetów. Przechodzą one kontrolę jakości, by mogły służyć jako w pełni bezpieczne narzędzie pracy w gabinetach lekarskich.

Typy lusterek laryngologicznych

Możemy mieć do czynienia popularnymi lusterkami jednorazowymi. Są one przechowywane w oddzielnych papierowo-foliowych pakietów. Zapewnia to czystość i higienę pracy. Lusterka takie możemy bardzo często spotkać w każdym gabinecie laryngologicznym. Istnieją także znane wszystkim lusterka naczołowe (lusterka Zieglera) – równie popularne, duże lusterko które nakładane jest na głowę lekarza. Są one wykonywane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Możemy także spotkać się z dwoma rodzajami lusterek krtaniowych. Pierwszym jest lusterko krtaniowe proste. Jest to prosty metalowy cienki pręcik z lusterkiem, które znajduje się na samym końcu. Dzięki takiemu lusterku możliwe jest dostrzeżenie ewentualnych zmian, jakie zaszły w naszym gardle. Natomiast lusterko krtaniowe zagięte pozwala dojrzeć czasem nieco więcej w naszym gardle. Jego budowa jest praktycznie taka sama, jak budowa lusterka krtaniowego prostego. Posiada ono jedynie zagięcie, które pozwala lekarzowi zajrzeć nieco głębiej w nasze gardło. Wszystkie modele dostępne są na stronie http://sylamed.pl/pl/c/Lusterka-laryngologiczne/21 <<<

Ich znaczenie w gabinecie laryngologicznym

Lusterko laryngologiczne jest podstawowym narzędziem w gabinecie lekarskim laryngologa. Bez jego użycia ciężko byłoby postawić trafną diagnozę. Gdy przychodzi pacjent, który ma problemy z gardłem od dłuższego czasu, musi on zostać zbadany przy pomocy lusterka. W zależności od rodzaju lusterek, jakimi jesteśmy badani, lekarz laryngolog powinien mieć ich dostateczną ilość by odpowiednio zbadać każdego pacjenta. W sprzęt medyczny przychodnie i szpitale zaopatrywane są przez odpowiednią firmę zajmującą się produkcją wszystkich narzędzi i przyrządów medycznych.

Gdzie je zakupić?

Wszelkie medyczne akcesoria i sprzęty, które służą do badania pacjentów, zamawiane są w specjalnych zakładach, które oferują nam przyrządy medyczne najwyższej jakości. Wszystkie gabinety laryngologiczne są odgórnie zaopatrywane we wszystkie potrzebne sprzęty. Lusterka laryngologiczne, jako jedne z ważniejszych przyrządów dla laryngologa, muszą pochodzić z dobrej i rzetelnej firmy. Lekarze muszą zawsze zawiadamiać właściciela firmy o kończących się narzędziach lub dokonywać zamówienia w konkretnej firmie. Rzadko zdarzają się sytuacje, w których w przychodni będzie brakować sprzętu lekarskiego.