Czy jesteś uzależniony od hazardu? Rozwiąż nasz quiz z 10 pytań

Metody leczenia hazardu

Ten 10-pytaniowy quiz prosi o przemyślenie twoich działań i myśli związanych z hazardem. Zastanów się i odpowiedz na każde pytanie tak uczciwie, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, że od wyników testu może zależeć twoja dalsza droga.

1. Czy kiedykolwiek spędziłeś dziesięć dni pod rząd myśląc o hazardu, w tym planowałeś przyszłe przedsięwzięcia hazardowe, opracowując strategie zakładów, lub dowiadywałeś się, jak zdobyć pieniądze na grę?

2. Czy kiedykolwiek zwiększyła twoja wielkość zakładu do „przetestowania swojego szczęścia” lub odzyskania straty?

3. Czy kiedy próbowałeś rzucić lub ograniczyć swoje działania związane z hazardem, czułeś, rozdrażnienie, depresję, albo nudę?

4. Czy spadki emocjonalne spowodowane są chęcią zatrzymania lub zmniejszenia wpływu hazardu na Twoje życie i czy wydarzyły się  co najmniej trzy razy w twoim życiu?

5. Czy grasz aby uciec od problemów osobistych lub szukasz ulgi od niewygodnych uczuć, takich jak poczucie winy, lęk, bezradność, lub depresja?

6. Po przegranej sesji hazardu, czy kiedykolwiek zdecydowałeś się zostać dłużej np. w kasynie, aby spróbować odzyskać utracone pieniądze?

7. Czy kiedykolwiek skłamałeś na temat tego, jak często grasz i ile straciłeś własnych pieniędzy?

8. Aby zebrać pieniądze na hazard, czy kiedykolwiek pożyczałeś pieniądze? Czy pieniądze były kradzione lub zastawiona została nieruchomość?

9. Czy uprawianie hazardu powodowało problemy osobiste, czy pogorszyły się twoje relacje z rodziną lub przyjaciółmi, lub negatywnie wpłynęło to na skuteczność pracy?

10. Czy hazard kiedykolwiek stworzył dług tak duży, że ​​trzeba było prosić członków rodziny, przyjaciół, instytucje kredytowe, syndyka upadłościowy, doradcę kredytowego, czy kogokolwiek innego, aby dał ci pożyczkę lub pieniądze?

Jak poradzić sobie z hazardem

Jeśli miał zero odpowiedzi na „tak” , to zachowujesz się odpowiedzialnie w stosunku do hazardu. Należy uważać, aby utrzymać problemy z zachowaniem i myśli na wodzy.

Gdybyś miał 1 do 3 odpowiedzi na „tak”, to istnieje ryzyko stania się hazardzistą – a to jest już poważnym problemem.

Gdybyś miał 4 lub więcej odpowiedzi na „tak”, to prawdopodobnie hazard stwarza problemy dla Ciebie oraz twoich bliskich, rodzi to bardzo niebezpieczne potencjalnie sytuacje.

Uwaga: Ten quiz nie jest formą diagnozy. W tym celu proponujemy sesję porady u osoby lub w miejscu ze specjalistami,  profesjonalistami natury klinicznej, w tym celu warto odwiedzić ośrodek NGM, który powinien pomóc ci z problemem uzależnienia od hazardu. Tutaj znajdziesz więcej informacji: http://detoks.wroclaw.pl/