Czego dowiesz się na portalu komputerowym?

czytanie portalu technologicznego

To, że młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera wie zdecydowana większość społeczeństwa. Często nie jest to zwyczajne przesiadywanie przed tym urządzeniem a można już je spostrzegać, jako uzależnienie. I często rzeczywiście tak jest. Młodzież spędza czas grając w różnorakie gry, odwiedzając przeróżne strony, w tym portal komputerowy, społecznościowe witryny i tak dalej. Ci młodzie ludzie często spędzają tyle czasu przed ekranem, że nie mają na nic więcej czasu. Nie dosypiają, o nauce nie ma co nawet mówić, jedzą niezdrową żywność i to zazwyczaj nie w kuchni czy w salonie wraz z pozostałymi członkami rodziny, ale przed sprzętem.

Coś ewidentnie idzie nie tak, ale niestety rodzice zbyt późno zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że jest tego typu problem. Zazwyczaj przez większość czasu występuje zjawisko zaprzeczania. W ten sposób nie chcą dopuścić do świadomości, że jest jakaś trudność. A robią tak głównie z tego powodu, że dostrzeżenie tej trudnej kwestii równać się powinno ze znalezieniem przyczyny wystąpienia takiego zjawiska. Dlaczego? Ponieważ fakt chętniejszego przebywania dziecka w sieci na portalu komputerowym czy na graniu w gry nie bierze się znikąd. Normalnym powinna być chęć bycia z bliskimi, rozmowy o swoich wzlotach i upadkach. Po prostu bycia razem.

informacje z portalu technologicznego

Zamykanie się w swoim pokoju, by być sam na sam z komputerem jest swego rodzaju ucieczką od rzeczywistości, w której młody człowiek nie umie się odnaleźć. No dobrze, może jest tak, że rodzice problem dostrzegli i pragną coś z tym zrobić. Wiedzą jednak, że nie będzie to proste i w zasadzie nie bardzo wiadomo z której strony trudność podejść. Oczywiste jest, że najważniejsza potrzebna by była rozmowa, ale jak ją przeprowadzić, gdy dziecko wzrok utkwiony ma w ekran? Na pewno nie siłą. Są bowiem rodzice, którzy wychodzą z założenia, że odłączając i wyrzucając komputer problem się rozwiąże. Nic bardziej mylnego, bo kłopotem nie jest siedzenie przed pecetem, ale brak więzi i chęci rozmowy z rodzicami. Dużo rozsądniejsze byłyby próby nawiązania rozmowy na tematy, którymi dziecko się interesuje.

Widząc, że potomek bardzo chętnie odwiedza portale komputerowe można zagaić o najnowsze doniesienia z działu informatyki. Portal komputerowy jest w tym względzie prawdziwą skarbnicą wiedzy, w której znajdują się nie tylko nowości z dziedziny komputerów, ale również ciekawe artykuły, produkty, które można kupić i tym podobne rzeczy. Najważniejsze to spróbować wejść w świat, którym żyje młody człowiek. Jeśli to się powiedzie, to dużo większe szanse ma się na odbudowanie naderwanych więzi. Trzeba również pamiętać, że potomek tak samo pragnie bliskości z rodzicami, ale nie bardzo wie, jak do tego podejść. Tu inicjatywa musi być po stronie dorosłych. Młody człowiek nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą trudnością. Trzeba zatem go wesprzeć i samemu działać. Wiadomo, że i od dziecka należy wiele wymagać, ale najważniejsze to zbudować silną więź i dopiero wówczas stawiać stosowne do wieku wymagania.