Co to jest cichy alarm?

cichy alarm

Służby takie jak policja, straż pożarna czy pogotowie, są niezbędne w celu utrzymania porządku i zapewnianie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w Państwie.

Każda osoba powinna znać takie numery jak 999, 998, czy też 997, które łączą się bezpośrednio z tymi służbami. W Polsce działa również numer alarmowy 112, który wykorzystuje się do kontaktu z dyspozytorem, który następnie wzywa odpowiednie służby na dane miejsce zgłoszenia.

Co jednak w sytuacji, gdy wezwanie pomocy jest niezbędne, ale nie możemy rozmawiać w danym momencie przez telefon? Taka okoliczność może mieć miejsce np. podczas napadu na sklep, gdy sprzedawca zostanie sterroryzowany i nie będzie miał możliwości wezwania pomocy. W takim przypadku cichy alarm może niejednokrotnie uratować mienie przed kradzieżą, a co ważniejsze uratować wiele osób.

Czym jest cichy alarm?

Cichy alarm to system pozwalający na wezwanie pomocy na miejsce od razu po wciśnięciu zaprogramowanego w tym celu przycisku. Przycisk ten może znajdować się np. pod ladą w sklepie lub w innym łatwo dostępnym miejscu. Jest on zazwyczaj zabezpieczony specjalnym kapturkiem uniemożliwiającym jego przypadkowe wciśnięcie.

Nie trzeba w tym przypadku przeprowadzać rozmowy z dyspozytorem ani wykonywać żadnych innych czynności. Pomoc zostaje wezwana od razu po aktywacji cichego alarmu. Rozwiązanie to daje wiele możliwości, które często mogą uratować komuś życie, a także uchronić mienie przed kradzieżą lub zniszczeniem.

Przykładowo, gdy ktoś napada na sklep z drogim asortymentem, sprzedawca może bardzo szybko zareagować i aktywować cichy alarm. Przestępcy przeprowadzający napad nie wiedzą o tym, że alarm został aktywowany, a służby już jadą na miejsce zdarzenia.

System ten specjalnie nie daje żadnego sygnału o aktywacji alarmu, ponieważ mogłoby to zdenerwować przestępców lub też sprowokować ich do szybkiej ucieczki. Cichy alarm w wielu przypadkach pozwala ująć przestępców jeszcze na miejscu zdarzenia i sprawnie zneutralizować zagrożenie.

Gdzie stosuje się cichy alarm?

Cichy alarm to bardzo przydatny system bezpieczeństwa. Można go używać w bardzo wielu miejscach, w których istnieje ryzyko napadu, rozboju lub innego czynu przestępczego, który uniemożliwiałby wezwanie pomocy przy użyciu tradycyjnych metod, czyli np. wykręcenia numeru alarmowego.

Z tego względu cichy alarm stosowany jest najczęściej w miejscach, w których znajduje się duża ilość wartościowanych przedmiotów lub dokumentów objętych ścisłą ochroną. Najczęściej są to sklepy jubilerskie, banki, sklepy z elektroniką, urzędy i inne tego typu miejsca.

Systemy te montowane są również w niektórych sklepach spożywczych. Jest to spowodowane tym, że to właśnie sklepy tego typu bardzo często narażone są na różnego rodzaju czyny przestępcze takie jak napady, rozboje, akty wandalizmu itd., których głównymi sprawcami bardzo często są osoby będące pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

System cichego alarmu pozwala znacząco zwiększyć bezpieczeństwo osób pracujących w takich miejscach, a także uchronić mienie przed kradzieżą lub zniszczeniem.

czym jest cichy alarm

Jakie firmy zajmują się montażem cichego alarmu?

Chcąc zainstalować w swojej firmie lub domu cichy alarm, należy skontaktować się z profesjonalną firmą świadczącą usługi w zakresie różnych systemów bezpieczeństwa. Celem tego systemu jest wezwanie pomocy w krytycznej sytuacji, dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze był on w pełni sprawny i działał niezawodnie, gdy będziemy go potrzebować.

Z tego względu decydując się na inwestycję tego typu, należy zawsze korzystać z pomocy profesjonalnych firm, które posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także umożliwiają zakup wysokiej jakości komponentów niezbędnych do stworzenia systemu cichego alarmu.

Szukając firmy wykonującej montaż systemów alarmowych w Opolu, warto zapoznać się z ofertą firmy Beta Security ISO, która działa na rynku już od bardzo długiego czasu i świadczy usługi bezpieczeństwa i ochrony na najwyższym poziomie.

Jest ona także prekursorem i liderem w zakresie Inteligentnych Systemów Ochrony w Polsce. Korzystając z usług tej firmy można mieć pewność, że alarm będzie działał niezawodnie i nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji.