Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?

wyposażenie kuchni

Wyposażając swoją kuchnię należy pamiętać o kilku rzeczach, które są  niej niezwykle niezbędne. Zaliczamy do nich:

  • Garnki

Jeśli dużo gotujemy, to warto zatroszczyć się o pełen zestaw garnków. Zazwyczaj znajduje się w nich od czterech do sześciu modeli, z czego każdy z nich ma różną wysokość, wielkość oraz kształt oraz jest dostosowany do przygotowywania różnego rodzaju oraz typu potraw. Jeśli zaś spędzamy w kuchni mało czasu, to wystarczą nam dwa, ewentualnie trzy modele – mały, duży oraz wysoki – na zupę.

  • Brytfanna

Tylko dzięki brytfannom możliwe jest przygotowanie idealnie chrupiących oraz soczystych mięs, zapiekanek oraz pieczeni. Są to naczynia niezwykle funkcjonalne, ponieważ mogą być używane zarówno w piekarnikach, jak i na kuchenkach.  Ponadto brytfanny zatrzymują aromat przygotowanych przez nas dań, dzięki czemu długo, nawet po odgrzaniu możemy cieszyć się ich wyjątkowym smakiem oraz aromatem. Ponadto naczynia te  wyposażone są  w grube dno, co chroni potrawy przed przypalaniem, a nas przed godzinnym staniem przy zlewie.

  • Szybkowar

Idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mają czasu na gotowanie, jednak jednocześnie nie chcą rezygnować ze zdrowych, domowych posiłków. Szybkowar pozwala na przygotowywanie potraw w wysokiej temperaturze, pod ciśnieniem, dzięki czemu czas gotowania zostaj
e zredukowany nawet o 70%. Przy tym potrawy nie tracą swojego wyjątkowego smaku oraz właściwości zdrowotnych.

  • Patelnia

Bez patelni przygotowanie różnego rodzaju mięs, warzyw, naleśników, jajecznicy oraz placków byłoby po prostu niemożliwe. Naczynia te doskonale sprawdzają się przy codziennym użytku, a dodatkowo są bardzo funkcjonalne – możemy na nich przygotowywać danie, jak i je podgrzewać. Patelnie mają różne głębokości oraz kształty – to od nas zależy wybór właściwego modelu. Na rynku dostępne są także patelnie grillowe, umożliwiające przygotowywanie zdrowych potraw mięsnych. Tego typu patelni używać można zarówno w kuchenkach jak i piekarnikach.

  • Kawiarka

Ten przedmiot z pewnością pokochają wszyscy miłośnicy kawy. Kawiarka umożliwi nam zaparzenie prawdziwej, włoskiej kawy i to bez wychodzenia z domu. Napój zaparzany jest metodą ciśnieniową. Pierwowzór kawiarek był zrobiony z aluminium, jednak obecnie do ich wykonania używa się również stali, dzieki czemu możemy używać ich również na płytach indukcyjnych. Korzystanie z tego wyjątkowego urządzenia jest bardzo proste – wystarczy rozkręcić kawiarkę, nalać do niej filtrowaną wodę, a do sitka nasypać ziarna świeżo zmielonej kawy. Następnie stawiamy kawiarkę na kuchence i czekamy kilka minut, aż napój będzie gotowy.

kuchnia funkcjonalna

  • Blender, wyciskarka do soku

Dzięki tym urządzeniom bez problemu zrobimy w domu własne koktajle oraz soki – zdrowe i pożywne, pozbawione dodatków chemii, sztucznych barwników oraz cukru.

, ,