Chcesz zaszaleć w tym roku? Postaw na irokeza!


Irokez to fryzura zawdzięczająca swoją popularność subkulturze punk, której czasy świetności przypadły na przełom lat 70. i 80. XX wieku. Od tamtej pory irokez jest wciąż obecny w trendach modowych, ulegając pewnym przemianom i stanowiąc fryzurę wybieraną nie tylko przez buntowników z wyboru, lecz również gwiazdy estrady czy też profesjonalnych piłkarzy.

Komu pasuje irokez?

Irokez może pasować każdemu, wystarczy tylko odpowiednio dopasować go do kształtu twarzy. Fryzura ta jest w stanie poprawić proporcje twarzy i wydobyć wszystkie atuty urody. Zasada doboru irokeza do typu twarzy jest prosta – im krótsza twarzy, tym dłuższy powinien być irokez. Pozwala to uzyskać efekt optycznego wydłużenia rysów u osób z okrągłą twarzą. U osób z  twarzą podłużną z reguły lepiej wygląda krótsza wersja irokeza. Jedynym typem twarzy, przy którym fryzura tego typu niekoniecznie się sprawdza, jest twarz kwadratowa. Irokez preferowany jest przede wszystkim przez młodych mężczyzn, nie znaczy to jednak, że nie będzie wspaniale prezentował się u mężczyzn w kwiecie wieku. Liczy się tylko to, by osoba, która decyduje się na ten typ fryzury, dobrze się w niej czuła.

Jak zrobić męskiego irokeza?

Zrobienie męskiego irokeza nie musi być trudne. Na początek konieczne jest wybranie długości najlepiej odpowiadającej naszej wizji. Najczęściej jest to pasek szerokości kilku centymetrów, który przebiega dokładnie przez środek głowy od karku do czoła. Wyselekcjonowany pasek włosów najlepiej umocować przy pomocy zapinek do włosów, a następnie ogolić pozostałe włosy przy pomocy maszynki. Boki głowy można zgolić całkowicie, można też zostawić włosy długości kilku milimetrów – ostateczny wygląd irokeza zależy wyłącznie od osobistych preferencji. Irokeza można zafarbować, używając do tego jaskrawych szamponetek, by nadać fryzurze punkowy sznyt. Osoby niepewne co do wyboru fryzury mogą się zdecydować na niby-irokeza, w którym włosy na bokach głowy zostają tylko nieznacznie krótsze od włosów na jej czubku.

Układanie irokeza

Po właściwym obcięciu włosów przychodzi czas na układanie irokeza. Po umyciu włosom najlepiej pozwolić wyschnąć, a następnie nadać im odpowiedni kształt, używając szczotki do podniesienia ich ku górze. Po otrzymaniu pożądanego kształtu należy fryzurę utrwalić przy pomocy lakieru lub gumy do włosów. Mężczyźni, którym zależy na prawdziwie punkowym wyglądzie, mogą ułożyć włosy w kolce, tworząc wariant liberty spikes. Dla nadania gotyckiego sznytu fryzurze można z kolei zdecydować się na natapirowanie włosów na całej długości irokeza i stworzenie typu deathawk. Istnieje również opcja mniej klasycznego irokeza, wymagająca znacznie mniej pracy przy układaniu odmiana lazy hawk, w której włosy nie są postawione do góry, lecz swobodnie opadają na bok głowy.

Zapuszczanie włosów z irokeza

Co zrobić, gdy irokez już nam się znudził i chcemy wrócić do bardziej klasycznej fryzury? Istnieje kilka sposobów zapuszczania włosów z irokeza. Popularnym rozwiązaniem jest regularne skracanie góry przy równoczesnym zapuszczaniem boków. Można również zgolić tył irokeza, zostawiając dłuższe włosy na czubku głowy, i potraktować to jako opcję wyjściową do dalszego zapuszczania. Mężczyźni, którzy nie mają cierpliwości do rozwiązań pośrednich i nie boją się podejmowania zdecydowanych kroków, mogą pokusić się o całkowite obcięcie włosów i zapuszczanie ich „od zera”.

Ile kosztuje obcięcie włosów na irokeza?

Ceny fryzjera męskiego we Wrocławiu są bardzo zróżnicowane, zróżnicowany będzie więc również koszt obcięcia włosów na irokeza. Wszystko zależeć będzie od jakości usługi, a także używanych narzędzi i kosmetyków. Duże znaczenie ma też doświadczenie fryzjera – usługi doświadczonego barbera są z reguły odpowiednio droższe od usług początkującego adepta sztuki barberskiej. W salonie CHI strzyżenie męskie to z reguły koszt rzędu 70 złotych, cena może być jednak wyższa w zależności od długości wyjściowej oraz gęstości włosów klienta. Barberzy zawsze dostosowują cenę usług do pracy włożonej w przygotowywaną fryzurę. Klienci salonu CHI mogą liczyć nie tylko na najwyższy poziom usług, lecz także luźną i przyjazną atmosferę, umilającą czas wizyty.