Chcesz przedstawić własny biznes na stronie internetowej? Będziesz potrzebował hostingu!

Serwer www

Jak wiele stron internetowych odwiedzasz każdego dnia? Które z nich są Twoimi ulubionym? Czy odwiedzasz je z powodów biznesowych, czy szukasz tam jakichś informacji a może po prostu robisz to dla własnej przyjemności?

Dziesiątki milionów nowych stron internetowych tworzonych jest każdego roku. To oznacza, że możesz nie tylko oglądać strony przygotowane przez kogoś innego, ale masz także możliwość przygotować stronę internetową i jest to z pewnością łatwiejsze niż kiedyś, obecnie dzięki platformom CMS oraz szeroko dostępnym rozszerzeniom rozwijanie strony www jest łatwe i intuicyjne.

Aby stworzyć własną stronę internetową nie jest wymagane żadne przeszkolenie, testy ani wyjątkowe zdolności. Jeśli tylko posiadasz pomysł, cel lub po prostu chcesz zarazić kogoś swoją pasją, możesz stworzyć własną stronę i pokazać na niej dokładnie to, na co masz ochotę – o ile oczywiście zgodne jest z prawem. Dzięki łatwości tworzenia stron internetowych, każdy może tam stworzyć własny zakątek.

Jeśli chodzi o materiały, które pojawią na twej przyszłej witrynie nie będziesz potrzebował pomocy – sam możesz przygotować fotografie, filmy, teksty oraz inne materiały multimedialne. Jeśli jednak chodzi o sprawy techniczne, takie jak uruchomienie witryny możesz potrzebować małej pomocy, przynajmniej na początku. W tym tekście przybliży temat hostingu, który nierozerwalnie związany jest z każdą stroną.

Serwer

Kilka faktów na temat internetu

Większość z nas łączy się z internetem za pomocą komputerów domowych ewentualnie telefonów komórkowych poprzez dostawcę usług internetowych (z angielskiego ISP). Każdy dostawca zapewnia ci dostęp do sieci oraz do stron, który znajdują się w niej. Można z tego miejsca zadać sobie pytanie – gdzie znajdują się jednak te strony internetowe? Czy znajduje się jakieś specjalne miejsce, na którym są przechowywane, może jakieś sekretne miejsce? Nie do końca tak jest:

  • Internet, www, jest globalną siecią łączącą komputery, dzięki której można dzielić się informacji, aktualizować je, zmieniać, wymieniać się nimi.
  • W prostym tłumaczeniu, w sieci funkcjonują również komputery, na których przechowywane są dane z innych komputerów, takie komputery nazywa się po prostu serwerami.
  • Dzięki serwerom każdy użytkownik może wymieniać się informacjami w sieci oraz docierać do danych tam zawartych. Wyłączenie konkretnego serwera może skutkować dużymi zmianami – np. niemożnością dotarcia do konkretnej witryny lub brak aktywnych hiperłącz między domenami, co wpływa na komfort użytkowania oraz ogólną ocenę danych witryn, wynajmując zatem serwer należy mieć świadomość, że usługa jego działania musi być trwała i pewna.

Do kogo należą serwery?

Serwery jak wspomnieliśmy są komputerami, na których przetrzymywane są dane. Serwery należą do firm hostingowych, a hosting jest usługą udostępniania powierzchni, programów, aplikacji czy środowisk programistycznych, dzięki którym tworzy się np. kolejne programy. Popularne firmy hostingowe kuszą niską roczną ceną, dobrym kontaktem z klientem oraz pełnym wsparciem technicznym. Łatwo jest rozróżnić firmy, które oferują hosting skierowany do przeciętnego użytkownika chcącego założyć bloga oraz firmy, które skierowane są do programistów i biznesów IT, oferujące mnóstwo opcji i są wyjątkowe zaawansowane technicznie, co na przykład przekłada się na możliwość ręcznej konfiguracji pewnych opcji przez samego klienta. Ofertę taką może nam zapewnić np. hosting Ruby – oferujący dostęp do wielu środowisk oraz pełne nowoczesne zaplecze technologiczne.

Jeśli macie jakieś zapytania związane z hostingiem, piszcie do nas – chętnie odpowiemy.

Wsparcie przy kwestii opieki nad stroną internetową: https://administracjawww.pl/