Aranżowanie wnętrz od A do Z

aranżacja wnętrz

Zakup domu lub mieszkania to dla wielu ludzi marzenie, którego realizację należy wpisać do największych życiowych osiągnięć. Zapisanie własnego nazwiska w rubryce właściciela nieruchomości to jednak tylko formalność – stworzenie z niej przestrzeni, w której zechcesz zamieszkać to już zupełnie inna bajka. Przystosowanie wnętrza do własnych potrzeb to trudny orzech do zgryzienia zarówno w przypadku zupełnie pustych, nowych mieszkań jak i tych, które były już wcześniej zamieszkiwane. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy jest w stanie samodzielnie zaprojektować wnętrze idealne. I właśnie tu do gry wchodzą profesjonalni projektanci wnętrz. Jak przebiega proces projektu i aranżacji wnętrza? Na co należy zwrócić uwagę kreując własny styl?

Projektowanie wnętrza krok po kroku

piękne wnętrze - aranżacja kuchniDla jednych projektowanie wnętrz wiąże się z przeróbkami architektonicznymi, podczas gdy inni przypiszą je jako ogólną pracę nad wystrojem. Jakkolwiek by jednak nie interpretować pojęcia, projektowanie i aranżacja wnętrz to istotne elementy tworzenia unikalnej, domowej atmosfery. Każdy potrzebuje poczuć się we własnym domu swobodne, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę odgrywa w tej swobodzie odpowiedni projekt wnętrza. Na co zwracać uwagę i o czym pamiętać podczas projektowania wnętrza?

Przede wszystkim zadanie to warto zlecić profesjonalnym projektantom. Każdemu może wydawać się że aranżacja wnętrz nie jest w dzisiejszych czasach niczym trudnym. Internet i magazyny branżowe są wystarczającym źródłem inspiracji, które następnie wystarczy przełożyć na rzeczywistość. Niestety, projektowanie wnętrz nie działa w ten sposób. Doświadczony projektant wnętrz to przede wszystkim osoba z zewnątrz, a więc taka, która potrafi dostrzec wady, których ty nie widzisz. Dzięki swojemu doświadczeniu projektant może szybko ocenić elementy wymagające pilnej renowacji i zmian oraz te, które są bardziej ruchome i mogą zostać przearanżowane w inny sposób. Nawet tak prosta kwestia jak wybór koloru ścian czy materiału i koloru pokrywającego podłogi jest dla zwyczajnego człowieka trudnym wyborem. Projektant wnętrz nie może narzucić ci swojego pomysłu, ale przedstawiając mu swoją wizję ten może z pewnością poradzić ci rozwiązanie, które sprawdzi się w twoim przypadku.

Aranżacja wnętrz

Mając za sobą wszelkie duże kwestie projektowe czas zająć się wystrojem wnętrza. Należy bowiem pamiętać, że choć kolor ścian i podłóg jest niezwykle ważny, to właśnie dodatki czynią wnętrze unikalnym. Z tego też powodu większość projektantów powie ci dziś, że warto stawiać na ponadczasowe i neutralne barwy bazowe (białe lub szare ściany, drewniane podłogi) i poprzez meble i ozdoby dodawać przestrzeni charakteru. Im mniejsza część, tym w perspektywie czasu łatwiej ją wymienić. Być może uda ci się nawet wykorzystać meble, które już masz?

Wiele osób podczas aranżacji wnętrza stawia na totalny recykling tego, co już posiada. To dobre podejście, bo właściwie dlaczego musisz wyrzucić stare biurko skoro wystarczy je przemalować i odświeżyć? Powiedz projektantowi o swojej wizji, zaznacz które elementy są dla ciebie istotne i poproś, by twoja antyczna szafa i biurko zostały wkomponowane w pozostałe elementy wystroju wnętrza. Projektanci, którzy podchodzą do swojej pracy z pasją na pewno pomogą ci zrobić z wnętrzem to, czego chcesz! To właśnie największa zaleta aranżacji wnętrz u profesjonalistów. Nie chodzi przecież o to, by co roku wplatać w mieszkanie nowe trendy i zupełnie przerabiać jego wystrój, ale umiejętnie pracować wokół mody i aranżować wnętrze tak, by to zawsze przypominało o domowym cieple i komforcie.


Projektowaniem wnętrz zajmuje się firma chome.