Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo na stoku


Zaopatrując się w sprzęt, odzież i akcesoria, których używamy na stoku, zwracamy uwagę na to, aby były one wygodne i aby dobrze się z ich pomocą jeździło. Bardzo istotną kwestią jest jednak również bezpieczeństwo tej jazdy, dlatego w tym artykule skupiamy się na akcesoriach, które zwiększają bezpieczeństwo podczas przebywania na stoku. Oto, o czym warto pamiętać i bez których elementów lepiej nie jeździć na snowboardzie, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Ochronne gogle snowboardowe

Z całą pewnością jednym z najważniejszych dodatków do podstawowego ubioru na stok są gogle. Mają one ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy na stoku, ponieważ odpowiadają za właściwą widoczność. Jeśli wybierasz się na stok w pogodny dzień, słońce odbija się od śniegu w i ten sposób razi w oczy, co powoduje, że zaczynasz je mrużyć lub zamykać. Wówczas koncentracja na jeździe jest zaburzona i bardzo łatwo może dojść do upadku czy przypadkowego popchnięcia innych użytkowników stoku.

Podobnie w przypadku opadów śniegu – jeśli na stoku zastanie Cię śnieżyca lub choćby niewielkie opady, utrudniają one widoczność, a śnieg wpada do oczu, co również powoduje skupienie na wzroku, zamiast na samym poruszaniu się. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobre okulary, które chronią przed działaniem promieni UV i które nie będą zaparowywały. Wówczas zachowasz komfort psychiczny i komfort jazdy.

Akcesoria do deski snowboardowej

Kupienie dobrej deski snowboardowej nie oznacza, że nie trzeba zwracać uwagi na jej aktualny stan. Jak wszystkie produkty, z czasem deski również się zużywają. Dlatego stworzono specjalne smary, których warto używać do konserwacji desek snowboardowych. Nie zajmuje to wiele czasu, a powierzchnia jest odświeżona, i dostarczone jej są niezbędne składniki pielęgnacyjne. Warto zaopatrzyć się także w serwisowy zestaw, w którym znajdują się, na przykład, szczoteczki, pilniki czy cykliny oraz wspomniane smary potrzebne do naprawy i pielęgnacji deski. Warto mieć taki zestaw podczas każdej wyprawy na stok, ponieważ w razie uszkodzeń czy potrzeby szybkiego nasmarowania deski wszystko jest pod ręką i w ten sposób można uniknąć potencjalnych niepowodzeń na stoku.

Bezpieczeństwo na stoku można zwiększyć stosując się do kilku podstawowych zasad.

Dobry kask do snowboardingu

Bezpieczna jazda jest możliwa, kiedy wszystkie części ciała są maksymalnie zabezpieczone i ochraniane przez odpowiednie materiały. W przypadku głowy każdemu snowboardziście niezbędny jest oczywiście ochronny kask, który chroni przed urazami podczas upadku. Najlepiej wybierać kaski, które posiadają odpowiednie certyfikaty i są zaprojektowane z myślą o sportach zimowych. Dobry kask do snowboardingu to taki, w którym skóra głowy może swobodnie oddychać i który dobrze osadza się na głowie.

Dzięki temu osoba używająca go nie czuje dyskomfortu i nie musi poprawiać kasku w toku jazdy. Co więcej, kaski do snowboardingu posiadają ochraniacze uszu, dzięki którym nie trzeba martwić się o wygodę uszu – na pewno nie marzną one podczas szusowania po stoku.

Ochraniacze do jazdy na desce

Bardzo ważną rolę odgrywają również ochraniacze zakładane na różnych częściach ciała. Mogą to być, między innymi, ochraniacze nadgarstków, bioder czy też kolan. Chronią one szczególnie wrażliwe na urazy miejsca, czyli właśnie nadgarstki, kość ogonową, biodra, kolana czy też kręgosłup w przypadku ochraniacza kręgosłupa. Jeśli chodzi o ochraniacze bioder, mają one formę krótkich spodenek, w których znajdują się, na przykład, pianki umieszczone w krytycznych miejscach, które chronią daną część ciała w momencie upadku. Są to produkty specjalnie przystosowane do jazdy na snowboardzie, dlatego są bardzo wygodne.

Antypoślizgowe pady

Do przydatnych akcesoriów należą również niewątpliwie niewielkie pady antypoślizgowe, które przydają się podczas wjazdu wyciągiem. Pomagają one uzyskać poczucie stabilności dzięki temu, że nogi są dobrze przytwierdzone do deski. Dzięki nim snowboardzista ma poczucie komfortu i może swobodnie skupić się na wjeździe. Choć wszystkie wymienione akcesoria są nazywane jedynie dodatkami, stanowią kluczowy element jazdy na snowboardzie. Bez odpowiednich gogli, ochraniaczy czy kasku przebywanie na stoku byłoby wielokrotnie bardziej niebezpieczne, a dzięki nim każdy może czerpać radość z uprawianego sportu.


Duży wybór akcesoriów snowboardowych znaleźć można na stronie https://zygzaksnow.pl/pl/cid80-akcesoria <<<