Akcesoria do okien plastikowych

okna

Obecnie wiele sklepów budowlanych w swoim asortymencie posiada różnego rodzaju akcesoria, które w jeszcze większym stopniu zagwarantują komfort użytkowania okien zamontowanych w naszych domach i mieszkaniach. Jakie akcesoria możemy nabyć?

Ograniczniki do okien są świetnym pomysłem jeśli chcemy zabezpieczyć nasze okno przed samoczynnym zamknięciem i jednocześnie umożliwić wentylację danego wnętrza. Dzięki nim możemy skutecznie kontrolować stopień otwarcia naszego okna. Podczas wietrznych dni, ograniczniki sprawią, że okna nie będą trzaskać. Wykonane z wysokiej jakości materiału sprawią, że będą pełniły swoją rolę przez długi czas.

Ciekawym dodatkiem montowanym na oknach plastikowych są nawiewniki. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Poprzez wykorzystanie różnicy ciśnień pozwalają szybko pozbyć się z pomieszczenia wilgoci i zapewnią stałą cyrkulację. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem każdego dnia. Są niewielkie i nie rzucają się w oczy. W sklepach możemy nabyć zarówno nawiewniki ręczne jak i automatyczne. Te pierwsze umożliwiają ustawienie pozycji,  która odpowiada za intensywność zachodzenia procesu wymiany powietrza.

Automatyczna wersja nawiewników działa na zasadzie różnicy, im większa jest ona tym mniejsza staje się szczelina. Na rynku można zaopatrzyć się także w wyspecjalizowane nawiewniki zaopatrzone w specjalny czujnik z taśmy poliamidowej, który reaguje na wilgotność powietrza. Kiedy jest ona w dolnej granicy powoduje rozszerzanie się szczeliny, a kiedy w górnej nawiewniki otwierają się całkowicie.

okna plastikowe

Każdy posiadacz okien PCV zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o dobry stan uszczelek. Zniszczone nie będą pełniły swojej funkcji w należyty sposób. Ich wymiana w przypadku okien PCV jest dość łata i wiele osób decyduje się wykonać cały proces samodzielnie. Chcąc zakupić nową uszczelkę nie powinniśmy mieć problemu z jej znalezieniem w sklepach budowlanych. Podstawą jest znajomość jej wymiarów, ponieważ źle dobrany rozmiar z pewnością nie przyniesie pozytywnych skutków działania.

Aby zagwarantować maksymalny komfort w swoim domu, jednak przeszkadzają w tym głośne dźwięki dochodzące z zewnątrz dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w taśmę akustyczną. Jest to rodzaj samoprzylepnej taśmy, która doskonale tłumie wszelkie dźwięki i wibracje dochodzące z zewnątrz. Nie przepuszcza wody ani wilgoci. Doskonale uszczelni wszelkie połączenia i zagwarantuje skuteczne działanie.

W wielu sklepach zarówno w tych stacjonarnych jak i w internetowych możemy zakupić różnego rodzaju klamki, które idealnie wpasują się w okna plastikowe. Występują one w wielu kolorach i wielkościach. Mogą być minimalistyczne lub posiadać oryginalny kształt. Każdy znajdzie model odpowiedni do swoich wymagań. Możemy dobrać je kolorystycznie do posiadanych przez nas okien lub wybrać kontrastujący odcień. Wszytko zależy od nas i od naszej inwencji twórczej.

Niekiedy zdarza się, że podczas montażu okien lub po dłuższym czasie użytkowania rama okna zabrudzi się klejem lub ciężko zmywalną substancją. Jeśli wszelkie metody usunięcia danego zabrudzenia nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, dobrym pomysłem będzie zakup specjalistycznego środka do czyszczenia PCV. Idealnie nada się do usuwania śladów znaczników, kleju czy farby. Dostępne są w rożnej wielkości opakowaniach, niektóre są nawet wzbogacone w aromat.

Okna plastikowe charakteryzują się wieloma zaletami, dlatego cieszą się rosnącą popularnością i są obecnie najczęściej wybieranym przez klientów modelem. Aby jeszcze bardziej podnieść sobie komfort mieszkania, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w akcesoria, które są do tego przeznaczone.