5 pomysłów na spędzenie sylwestra we Wrocławiu

sylwester

Wrocław jest miastem spotkań, wyjątkowym miejscem, w którym łączy się tradycja wschodu i zachodu. Położony na styku trzech państw, cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących wyjątkowego miejsca do spędzenia na przykład sylwestra. Oferta w tym zakresie w stolicy Dolnego Śląska jest niezwykle interesująca i bogata, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, aby w sposób spektakularny spędzić ostatni dzień roku i przywitać nadchodzący.  

Jak spędzić sylwestra we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z piękniejszych miast w okresie świąteczno – noworocznym. Każdego roku przyjeżdżają tu turyści na jarmark bożonarodzeniowy i często zauroczeni podejmują decyzję o spędzeniu w stolicy Dolnego Śląska sylwestra, tym bardziej, że poza organizowanymi na Rynku koncertami pojawia się wiele ciekawych propozycji, dlatego jest w czym wybierać. 

Osoby zainteresowane sylwestrem we Wrocławiu mogą podjąć decyzję o sposobie spędzenia ostatniej nocy na przykład w kinie, operze, teatrze, Narodowym Forum Muzyki, pubie, klubie, na balu w restauracji, czy domówce wśród przyjaciół. Sposobów spędzenia we Wrocławiu tego wyjątkowego dnia w roku jest dużo, gdyż oferta jest niezwykle różnorodna. 

Bale sylwestrowe we Wrocławiu

Bale sylwestrowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wrocławian i osób przybywających do stolicy Dolnego Śląska po to, aby w sposób wyjątkowy spędzić okres noworoczny. Są one jednym z najlepszych sposobów świętowania nadejścia Nowego Roku. Eleganckie, często tematyczne, pełne dobrej zabawy umożliwiają spędzenie ostatniego dnia roku w sposób spektakularny, wyjątkowy, w doborowym towarzystwie. Smaczne menu,  wyjątkowa oprawa muzyczna i niezwykła aranżacja wnętrza zachęca do dobrej zabawy oraz świętowania. 

Hotele we Wrocławiu zapraszają na wspaniałe bale sylwestrowe i gwarantują szampańską zabawę do białego rana. Kompleksowa obsługa pracowników restauracji i ich pomoc w ciągu całego wieczoru, dbanie o to, aby na stołach nie zabrakło pysznych dań i smakowitych przekąsek powoduje, że wielu gości wraca co roku w te same miejsca po to, aby doskonale się bawić. Ciekawe propozycje tematycznych balów inspirują zarówno organizatorów, jak i uczestników do kreatywności w zakresie strojów, dekoracji wnętrz i serwowanego menu. 

Największa impreza na wrocławskim rynku

Największą imprezą sylwestrową jest oczywiście zabawa na wrocławskim rynku, gdzie grają znani i powszechnie lubiani artyści. Po przywitaniu Nowego Roku, tradycyjnej lampce szampana i życzeniach odbywa się wyjątkowy spektakl fajerwerków i sztucznych ogni. To spektakularne wydarzenie przyciąga na Starówkę rzeszę wrocławian, którzy w niezwykłej scenerii świątecznych ozdób i dekoracji cieszą się każdą chwilą spędzoną w tym niezwykłym miejscu o bogatej historii, które jest jednocześnie sercem miasta. Rozświetlona Starówka i Ostrów Tumski stwarza niezwykłą atmosferę, sprzyjającą wspólnej zabawie. 

sylwester

Sylwester we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki

Nowy Rok w Narodowym Forum Muzyki zapowiada się koncertowo, gdyż zaprezentuje swoje piosenki niezwykle popularny zespół „Raz Dwa Trzy”. Istniejący od niemal 30 lat, założony przez trzech młodych ludzi – studentów zielonogórskich uczelni od lat udowadnia, że można iść własną drogą, poza głównym nurtem muzycznym, zachowując przy tym wybraną estetykę  i cieszyć się uznaniem nie tylko fanów, ale również krytyki. Przez wiele lat zespół koncertował w różnych miejscach, od małych klubów po wielkie sceny, spotykając się z sympatią i uznaniem publiczności. Narodowe Forum Muzyki wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na literacko–muzyczny koncert zaprosił zespół „Raz Dwa Trzy”.

Sylwester we wrocławskim teatrze

Miłośnicy teatru mają wyjątkową okazję spędzenia  sylwestrowego wieczoru we wrocławskim teatrze komedia, który zaprasza na spektakl pod tytułem „Rubinowe gody”. Główni bohaterowie – małżeństwo Grażyny i Mariana obchodzi czterdziestolecie małżeństwa, czyli właśnie rubinowe gody. Prezentem dla nich jest weekend w luksusowym hotelu, w którym za sprawą nowoczesnej technologii zupełnie potrafią się odnaleźć. To pełna uroku i miłości komedia, która będzie idealnym wyborem dla fanów teatru. Teatr Współczesny natomiast zaprasza na spektakl „Wyskubki”, nawiązujący do tradycyjnego darcia przez kobiety pierza. Obrzęd urozmaicają kompozycje nawiązujące do tradycji ludowej, klezmerskiej i miejskiego folkloru.

Sylwester we wrocławskim kinie

Sylwester w kinie to idealny sposób na przywitanie Nowego Roku przez kinomaniaków, tym bardziej, że w kinie Helios szykuje się maraton filmowy, który zadowoli fanów dobrego kina.