5 faktów o projektowaniu logo

logo dla firm

Choć wydaje się to łatwe, zaprojektowanie logo firmowego wcale nie jest sprawą prostą. Oto pięć krótkich wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak znaleźć najlepsze logo dla swojej firmy.

Logo dla firmy – jaka jest jego funkcja?

Logo jest znakiem rozpoznawczym firmy. Służy ono do reklamowania firmy za pomocą owego znaku czy kolorowego obrazku. Od wielu lat każda firma posiada swoje własne logo. Jest to uniwersalny znak, każda firma bowiem posiada swoje własne i niepowtarzalne logo. Jest to nieodłączna reprezentacyjna część identyfikacji wizualnej firmy. Najczęściej logo to tylko mały znaczek, połączone ze sobą pomysłowo litery lub nazwiska właścicieli owych firm. Projektowaniem logo zwykle zajmuje się grafik, jednak zawsze otrzymuje on wiele wskazówek co do preferowanego wyglądu logo. Stworzenie odpowiedniego logo nierzadko jest trudnym zadaniem.

Jak powinno wyglądać?

Logo powinno przede wszystkim przedstawiać i reprezentować firmę. Jest to ważne, aby firma mogła utożsamić się z zaprojektowanym dla niej logo, ponieważ od teraz firma będzie nosić ów znak. Zwykle o wyglądzie logo decyduje właściciel firmy. Ewentualnie zleca on wykonanie specjalnego znaczka firmowego dobremu grafikowi. Ów grafik otrzymuje wiele wskazówek odnośnie liter, haseł, znaczków czy kolorów. Osoba, która jest kreatywna i posiada zdolności artystyczne, będzie idealna do stworzenia odpowiednich projektów logo firmy. Ze wszystkich wstępnych projektów logo, ostateczne wybiera właściciel firmy.

logo dla firm

Kto może je zaprojektować?

Projektem logo dla firm zajmuje się dobry grafik komputerowy. Ważne jest bowiem, aby to zadanie oddać w ręce osoby doświadczonej, która będzie w stanie zaprojektować dla nas parę typów naszego firmowego znaku. Natomiast wymyślaniem logo może zająć się każdy pracownik w firmie, zwłaszcza jej właściciel. Musi być to znak, który będzie godnie reprezentował naszą firmę. Trzeba więc ustalić wszelkie istotne szczegóły, takie jak kolor logo, ewentualne znaki lub logotypy, które będą się znajdować w przyszłym znaku firmy. Logo stanowi wizytówkę firmy, więc musi być stworzone zgodnie z oczekiwaniami.

Projektowanie logo dla firm warto zlecić profesjonalnym podmiotom, tak by zapewnić sobie wysoką jakość wykonania oraz rzetelną realizację.

Czym się powinno charakteryzować logo firmy?

Logo każdej firmy powinno być przede wszystkim uniwersalne, niepowtarzające i innowacyjne. Ponadto, nie może być ono kopią żadnego innego loga. Wszystko jednak zależy od pomysłu grafika komputerowego oraz od właściciela danej firmy. Logo bowiem może posiadać przede wszystkim nazwę firmy, a wszelkie elementy takie jak kolory, odcienie, kształty, hasła czy inne napisy, tudzież logotypy, powinny być uzgadniane z szefostwem. Grafik otrzymawszy wszystkie niezbędne wskazówki, co do wykonania paru wstępnych projektów, będzie próbował swoich sił korzystając z pomocy różnych programów graficznych.

Ile trwa zaprojektowanie logo?

Czas jaki trzeba poświęcić na zaprojektowanie odpowiedniego znaku identyfikacyjnego marki, zależy od wielu czynników. Pierwszym może być data, na którą musimy logo dostarczyć. Druga rzecz to otrzymanie wskazówek i wstępnych szkiców/projektów od szefa. Następnie, trzeba zdać się na umiejętności i doświadczenie grafika komputerowego i przede wszystkim dać mu czas na projektowanie.