Czy warto zainwestować w kosmetyki organiczne?

Profesjonalne kosmetyki organiczne

Produkty organiczne przeżywają w tej chwili renesans. Są obecne wszędzie – od jedzenia po pielęgnację skóry. Chcemy oczywiście korzystać z najlepszych kosmetyków, które będą odżywiać naszą cerę bez żadnych skutków ubocznych. Jednak są one zazwyczaj znacząco droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Zastanawiamy się więc czy cena jest warta tego, co otrzymujemy w zamian. Odpowiedź brzmi tak i jest tak z kilku powodów.

Najwyższa jakość i wyższe stężenie składników aktywnych

Typowy, nieorganiczny produkt kosmetyczny jest zwykle wypełniony toną emulgatorów, konserwantów, substancji zapachowych i innych związków chemicznych oraz dodatków poprawiających teksturę produktu. Pozostawia to bardzo mało miejsca dla aktywnych składników, które są prawdziwym źródłem substancji odżywczych dla skóry. W kosmetykach organicznych znajdziemy wyższe stężenie składników aktywnych na bazie roślin. Zamiast sztucznych aromatów dostajemy naturalne ekstrakty.

 Profesjonalne kosmetyki organiczne

Składniki, które pochodzą w wiarygodnych źródeł są niestety droższe. Jednak dzięki temu powstają bezpieczne kosmetyki, które możemy stosować przy różnych typach skóry. Substancje odżywcze są przyswajalne w łatwy sposób przez nasze ciało i nie wywołują skutków ubocznych.

Wydajność kosmetyków organicznych

Dzięki wysokiemu stężeniu składników aktywnych i braku wypełniaczy produkty te są bardzo wydajne. Możemy używać niewielkiej ilości produktu i widzieć lepsze rezultaty niż przy tradycyjnych kremach i żelach. Oznacza to, że możemy używać mniej produktu i mieć lepsze rezultaty. Taki produkt nawet w przeliczeniu cenowym może wyjść korzystnej. Będziemy dłużej go używać, więc koszt rozkłada się na dłuższy czas.

Nie szkodzą naszemu zdrowiu

Kosmetyki od lat były stosowane pomimo ich szkodliwości na ludzki organizm. W dawnych czasach popularne były produkty do oczu z ołowiem. Angielki i Włoszki malowały twarze ołowiem, pudrem z arszenikiem czy rtęcią, by wyglądać bladziej. Obecnie nie mamy tak radykalnych przypadków. Zgodnie z prawem nie można byłoby dodawać trujących substancji do produktów. Często jednak skutki działania substancji chemicznych wychodzą po czasie.

Profesjonalne kosmetyki organiczne

W 2004 roku wykryto ślady parabenów u kobiet z rakiem piersi. Dopiero wtedy okazało się, że są one wchłaniane przez skórę. Niedawno zauważono, że substancje te mogą wywierać podobne efekty jak estrogeny i mieć związek z bezpłodnością u mężczyzn. Nowinki techniczne często ułatwiają nam życie, jednak niejednokrotnie nie znamy ich długofalowych skutków na nasze zdrowie. Kosmetyki organiczne nie zawierają związków takich jak parabeny, PEGi, SLS, SLES i inne. Z tego powodu wiele osób je wybiera, bo ma pewność, że nie będą im szkodzić.

Opakowania kosmetyków organicznych

Producenci kosmetyków organicznych dbają o opakowanie tak samo, jak o swój produkt. Nie mogą w końcu pozwolić, żeby jakieś szkodliwe substancje przenikały ze słoiczka czy butelki do starannie skomponowanego kosmetyku. Kompozycja i skład kremów jest ściśle kontrolowany – od początku do samego końca. Tym końcem jest właśnie pudełko wykonane z odpowiednich substancji w taki sposób, by wyglądało pięknie, było ekologiczne i utrzymywało kosmetyki w optymalnym stanie.

 Profesjonalne kosmetyki organiczne

Przyjazne dla środowiska

Ze względu na pozyskanie składników z natury, brak chemii, staranność w wyborze opakowania, większość produktów organicznych jest dużo bardziej przyjazna dla środowiska niż klasyczna chemia. Przede wszystkim kremy, żele, szampony i cała chemia w nich zawarta trafia do wody, która musi być oczyszczana i uzdatniana. Dzięki stosowaniu produktów organicznych nie zatruwamy bardziej wody i dbamy o naszą planetę.

Często sięgamy po kosmetyki pod wpływem impulsu. Jesteśmy kuszeni cudownym zapachem, nawet jeżeli pochodzi on z chemii, a nie z ekstraktów roślinnych. Próbuje nam się wmówić, że lepiej zaoszczędzić kilka złotych i kupić tradycyjne produkty w niskich cenach. Jednak, aby naprawdę zadbać o kondycję naszej skóry warto zainwestować w jeden kosmetyk z cennymi składnikami, zamiast całej gamy produktów bezużytecznych.

Niejednokrotnie rezultaty mogą być dużo lepsze. Skoncentrujmy się na minimalnych szkodach dla środowiska i maksymalnych korzyściach dla naszej skóry. Z tego powodu powinniśmy zawsze inwestować w to, co jest tego warte. Wybór kosmetyków organicznych jest rozsądny i zdrowy.