TOP 5 korzyści z posiadania elektrycznego roweru

zalety roweru elektrycznego

Rower elektryczny, mimo że jest stosunkowo nowym wynalazkiem, ma za sobą całkiem długą historię. Pierwsze modele opracowywano już nawet w 1892 roku, czyli ponad 100 lat temu.

Oczywiście, w przeciwieństwie do konstrukcji współczesnych, ówczesne miały o wiele większą wagę i nie były tak bezpieczne, jak dziś, ze względu na wysokie umieszczenie silnika. Obecnie rowery te są lżejsze i całkowicie bezpieczne. A co jeszcze może nam zaoferować rower elektryczny?

Największe zalety roweru elektrycznego

·       Mniejszy wysiłek przy trudnych podjazdach i na dłuższej trasie

Ze względu na wspomaganie silnikiem elektrycznym, włożony w jazdę wysiłek jest dużo mniejszy niż ten generowany poprzez jazdę rowerem tradycyjnym. Dzięki temu E-bike to świetne rozwiązanie dla osób o słabszej kondycji lub nieco starszym wieku. Krótko mówiąc, jest on dobry dla wszystkich, którzy z pewnych powodów muszą ograniczyć wysiłek fizyczny, a nie chcą całkowicie rezygnować z roweru. Przystępną ofertę miłośnikom dwóch kółek składa sklep rowerowy Evbike, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i potrzeb. E-bike dzięki wspomaganiu ułatwia pokonanie trudnego odcinka lub stromego podjazdu bez ryzyka nadwyrężenia stawów, lub doznania innego typu urazów.

·       Pojazd przyjazny dla środowiska

Chociaż nawet bez dokładania do roweru jakiejkolwiek elektroniki, rower sam w sobie jest jednym z najbardziej ekologicznych pojazdów, to po konwersji na wersję elektryczną nadal nie obciąża on zbytnio środowiska. Rower elektryczny, w przeciwieństwie do samochodów i innych pojazdów, nie generuje trujących spalin, a dzięki temu, że pozwala pokonywać całkiem duże odległości bez przesadnego wysiłku, jest świetną alternatywą dla samochodów choćby przy dojeżdżaniu do pracy, szkoły, na uczelnię lub w wiele innych miejsc. Jak zawsze należy rozważać wiele różnych czynników przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji, lecz wystarczy pomyśleć, o ile mniej byłoby w powietrzu spalin, gdyby każdy z nas na miarę swoich możliwości, przesiadł się na E-bike.

rower elektryczny zalety

 ·       Ekonomiczna jazda

E-bike nie obciąża natury generacją dodatkowych spalin. A w przypadku porównania z innymi pojazdami, to nie jest jedyna zaleta. Według informacji podawanych w źródłach internetowych koszt przejechania odległości 100 km rowerem elektrycznym szacowany jest na poziomie zaledwie kilkudziesięciu groszy do kwoty wynoszącej jedynie 1,20 zł. A wystarczy przypomnieć sobie aktualne ceny benzyny lub gazu, by zorientować się, jak dużą oszczędnością okazuje się rower.

·       Rower elektryczny nadal wymaga od nas wysiłku!

Przeciwnicy będą twierdzili, że to „rower dla leniwych”, lecz niekoniecznie tak jest. Mimo wspomagania silnikiem elektrycznym nadal musimy jednak kręcić pedałami. Owszem, nie spocimy się na nim tak, jak na zwykłym, lecz jeśli zaplanowaliśmy sobie trasę na 100 km, a baterii starczy nam w danej chwili tylko np. na 60 km, to pozostałe 40 musimy dokręcić, zdani jedynie na własne nogi. A to już jednak jest jakiś wysiłek.

·       Dłuższa trasa w krótszym czasie

Miłośnicy roweru wiedzą, jaka to przyjemność jeździć rowerem, zwłaszcza w piękny, ciepły i słoneczny dzień. Czasem jednak przejażdżki po najbliższym terenie nie są już wystarczające, a czas nie pozwala zbytnio na dłuższą wyprawę rowerową. Z pomocą przychodzi E-bike, który przyspieszy całą eskapadę i w tym samym czasie pozwoli na przejechanie dłuższej trasy i odkrycie naszych okolic na nowo!