Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

obrączki

Obrączki ślubne są najważniejszym symbolem małżeństwa. Trudno wyobrazić sobie ślub bez momentu założenia sobie przez młodą parę obrączek.

Rynek oferuje tego rodzaju akcesoria w różnorodnych stylach, od minimalistycznych bez ornamentów, po ozdobne modele z brylantami, cyrkoniami i wielokolorowymi zdobieniami, a także soczewkowe i tradycyjne płaskie o dowolnej szerokości i masie oraz oryginalne obrączki karbonowe. Poza tym sklepy z biżuterią oferują usługę grawerowania, co pozwoli utrwalić najważniejszy dzień w życiu małżeństwa i uzyskać obrączki symbolizujące miłość, wierność i przywiązanie młodej pary. 

Dlaczego obrączki ślubne są tak ważne?

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych jest niezwykle ważny, dlatego młoda para powinna dobrze przemyśleć decyzję o zakupie odpowiedniego modelu. Istotną kwestią jest, aby idealnie pasowały do charakteru młodej pary i związku, a także przez lata nie wyszły z mody. W wielu przypadkach idealnie sprawdzi się uniwersalna klasyka, gdyż doskonale prezentuje się na dłoni małżonków. W innej sytuacji najlepszym wyborem będą nietuzinkowe obrączki ze zdobieniami, wykonane, w przeciwieństwie do tradycyjnego żółtego złota, z białego kruszcu. Natomiast pary poszukujące niekonwencjonalnych i jednocześnie niezwykłych rozwiązań postawią na obrączki karbonowe.

Jakie wybrać obrączki ślubne?

Obrączki ślubne powinny być przede wszystkim wytrzymałe ze względu na to, że służą małżeństwu przez wiele lat. Muszą nienagannie prezentować się na dłoni małżonków. Wygoda ich noszenia wymaga, aby były prawidłowo dobrane i dopasowane pod względem rozmiaru. Powinny służyć małżonkom przez wiele lat bez konieczności odnawiania lub wymiany po paru latach. Najistotniejsze jest to, aby wyszły spod ręki profesjonalisty, gdyż od solidności wykonania zależy ich trwałość. Rynek oferuje szeroką gamę modeli obrączek ślubnych, dlatego wybór nie jest łatwy. Salony pełne są przepięknej biżuterii ślubnej. Są to komplety jednolite, a także specyficzne projekty, zrealizowane z fantazją, a także modele ze specjalnie wyprofilowanym kształtem soczewkowym, zapewniającym użytkownikom najwyższy komfort. Dla nietuzinkowych par, poszukujących niezwykłych rozwiązań przeznaczone są modele artystyczne i oryginalne obrączki karbonowe. 

Jakie obrączki są najmodniejsze?

Klasyczne żółte złoto nigdy nie wychodzi z mody. Tradycyjne gładkie obrączki cieszą się dużą popularnością wśród nowożeńców. Niezwykle stylowo prezentują się na złocie małe diamenty lub brylanty. Alternatywą dla tego rodzaju biżuterii są chętnie wybierane obrączki z różowego złota, bardzo piękne i oryginalne, które mogą być w wersji gładkiej lub ozdobionej kamieniami. Ciekawym trendem jest łączenie metali o różnych kolorach, czasami niestandardowych. Z takiego połączenia powstają oryginalne wyroby jubilerskie, pozwalające podkreślić indywidualizm pary. Coraz częściej wybierają one obrączki karbonowe, choć dla wielu mogą okazać się zbyt kontrowersyjne. 

Obrączki karbonowe

Wiele par decyduje się na zakup obrączek karbonowych, które są nie tylko rozwiązaniem trwałym, ale również stylowym, wyjątkowym i oryginalnym. To zdecydowanie niekonwencjonalna biżuteria ślubna. Internetowe sklepy jubilerskie oferują ślubne obrączki karbonowe w całości wykonane z karbonu oraz z dodatkiem innych kruszców i kamieni szlachetnych. 

obrączki

Z czego wykonane są obrączki karbonowe?

Do wykonania ślubnych obrączek karbonowych wykorzystuje się włókna węglowe, które zastępują klasyczne złoto. Charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dlatego ich zakup gwarantuje długotrwałe użytkowanie bez konieczności napraw. Włókna karbonowe nie odkształcają się w trakcie noszenia Okazuje się, że w porównaniu do biżuterii ślubnej z innych materiałów zapewniają wygodę w użytkowaniu. Są lekkie, dlatego świetnie sprawdzają się do noszenia na co dzień. Mieniąca się faktura włókien karbonowych sprawia, że wyglądają ponadczasowo w każdej sytuacji. Idealnie komponują się z innymi kruszcami takimi jak: złoto, srebro, tytan. Oryginalnym połączeniem jest karbon ozdobiony kamieniami szlachetnymi, który pięknie prezentuje się na dłoni. 

Dlaczego warto wybrać obrączki karbonowe?

Minimalistyczne obrączki karbonowe prezentują najnowocześniejszy, modernistyczny design. Ze względu na swą trwałość stanowią najlepszy wybór. Młode pary, poszukające niekonwencjonalnych i modnych rozwiązań, decydują się na zakup obrączek karbonowych. Modernistyczny design doskonale przełamuje ich klasyczny wygląd.  Internetowe sklepy jubilerskie oferują szeroką gamę obrączek karbonowych w całości wykonanych z włókien węglowych, a także połączonych z tytanem i złotem oraz ozdobionych szlachetnymi kamieniami.