Warto inwestować w kosze na psie kupy

kosze na psie kupy

Czystość w mieście – kosze na psie kupy

W ostatnich latach ulice polskich miast zostały wzbogacone nowymi nabytkami. Może nie każdy przechodzień zwrócił na to uwagę, ale właściciele czworonogów na pewno dostrzegli kosze na psie odchody. Ich liczba z roku na rok coraz bardziej wzrasta; na pewno fakt ten cieszy niezmiernie nie tylko posiadaczy psów, ale także każdego innego człowieka, który ma już dosyć oglądania zwierzęcego kału na trawnikach i chodnikach. Kosze na psie kupy są rozstawione po to, by ułatwić wyrzucanie tego co właściciel podczas spaceru musiał zebrać po swoim pupilu, ale również po to, żeby zachęcić jeszcze te niezdecydowane osoby, którym jakoś trudno jest się przełamać do tego by brać do woreczka odchody po swoim psie. kosze na psie kupy

Niektórzy sobie tłumaczą, że to jakaś dziwna, nowoczesna moda, nikomu do niczego niepotrzebna, bo kiedyś ludzie także zwierzęta posiadali, ale nikt po nich nie sprzątał, a co ważniejsze nikomu do głowy nawet nie przyszło, że warto byłoby odchody psie zebrać i wyrzucić do odpowiedniego kosza. Racja, kiedyś rzeczywiście tak było, ale nie można zapomnieć, że dawniejsze miasta różniły się od tego, co jest obecnie. Przede wszystkim nie było tylu mieszkańców. Zagęszczenie nie było aż tak duże, jak obecnie. Wiedząc ilu ludzi mieszka na danym osiedlu i zdając sobie również sprawę z tego, że jakaś część tych osób posiada czworonoga, trzeba mieć świadomość, że gdzieś te zwierzęta muszą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Oczywiste jest, że w domu tego nie będą robić. Biorąc więc pod uwagę procent zagęszczenia nie trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby teren, gdyby nikt nie wyrzucał tego, co pies pozostawił do odpowiedniego kosza na psie odchody.

Higiena i komfort

Idąc dalej tym tropem łatwo sobie wyobrazić, że w dawniejszych czasach nie było tylu miejskich parków i placów zabaw dla dzieci (na które w zasadzie psy nie powinny być wprowadzane, a na które notorycznie wpuszczane są czworonogi), czyli nie było aż tylu miejsc, gdzie ludzie po prostu lubili sobie przyjść i odpocząć. Teraz jednak tak jest, dlatego sprzątając po swoim psie i wyrzucając jego kupę do kosza na właśnie psie kupy, dba się o estetykę miejsc publicznych, ale nie tylko. Ważna również jest higiena. To co się znajduje i może znajdować w odchodach zwierzęcych każdy na pewno wie. W momencie, gdy człowiek wdepnie w taką pozostałość zwierzęcą, roznosi te zarazki pod butem (nawet jeśli uda się w większym stopniu obuwie wyczyścić) po różnych instytucjach i domach.

Dodatkowo starając się but wyczyścić niechcący można ubrudzić dłonie i znowu, tymi zabrudzonymi rękoma dalej roznosi się zarazki. Jak widać o rozprzestrzenianie się różnych chorób tą drogą nie jest wcale tak trudno. Warto zatem o tym myśleć i zachęcać posiadaczy pupili do tego, by z własnej woli korzystali z koszy na psie odchody i wyrzucali do nich kupy swoich podopiecznych. Dzięki temu na świecie będzie nie tylko ładniej i estetyczniej, ale również dużo zdrowiej. Niech te argumenty staną się zachętą i motorem podjęcia takiego (naprawdę) niezbyt trudnego zadania.