Miodu wartość od pokoleń

Miód posiada pozytywne dla nas właściwości i prawie każdy z nas je zna. Od pokoleń wiadomość ta przekazywana jest przez rodziców by uświadomić dzieci o jego dobrym działaniu. Miód można wykorzystywać dodając go do potraw, smarując pieczywo czy jako słodzik do napojów (choć z tym trzeba uważać). Najczęściej spotykanym miodem wśród sklepowych półek jest zdecydowanie miód nektarowy. To najpopularniejsza odmiana miodu, która powstaje w wyniku zbieganych nektarów z kwiatów przez pszczoły. W zależności od rośliny, z której pochodzi nektar wyróżnić możemy kilka typów miodu a w szczególności miód rzepakowy, akacjowy, koniczynowy czy malinowy. Istnieje więcej rodzajów miodów nektarowych – naturalnie.

Przy zakupie miodu musimy być jednak niezwykle czujni. Nie dajmy się zwieść pozorom i nie kupujmy miodu sztucznie produkowanego przez ludzi, którzy o ekologicznych uprawach nie mają zielonego pojęcia. Miód ekologiczny czyli taki, który od początku do końca procesu produkcyjnego został wytworzony w sposób zgodny z naturą, bez użycia dodatków chemicznych typu zagęstniki jest obecnie rozchwytywany. Kosztuje on nieco więcej niż sztuczny miód ale miodu sztucznego w ogóle nie opłaca się kupować. Z jakich względów? Z bardzo prostych.

Miód sztuczny? Nie, dziękuję!

wild-honey-bees-1432378-7-m

Miód sztuczny przede wszystkim nie posiada takich właściwości odżywczych jak miód naturalny. Sztuczny produkt zawsze kojarzony będzie z chemią i dlatego nie ma szans na zaskarbienie sobie naszych podniebień. Będziemy wyczuwać różnicę w smaku, nie będziemy się po nim lepiej czuć, a nasza odporność będzie nadal na b. niskim poziomie.

Miód to cudowny produkt natury i niech tak zostanie. Wszelkie próby podrobienia wytworu cudownego tworu takiego jak miód zazwyczaj skończy się z niepowodzeniem, jak nie na etapie produkcji to przy etapie sprzedaży. Producenci! Żądamy miodu naturalnego!