Bramy garażowe – co warto wiedzieć

bram1Gwarancją wygody kierowcy i bezpieczeństwa dla naszego samochodu jest dobra brama garażowa. Bramy garażowe Lublin zagwarantują, że nikt nieproszony nie dostanie się do garażu, a sam kierowca nie będzie już wystawiony na deszcz, śnieg czy wiatr w czasie wsiadania do samochodu lub wykonywania przy aucie drobnych prac.
Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupowania bramy:

  • wielkość bramy – musi być oczywiście dostosowana do szerokości i wysokości wjazdu,
  • częstotliwość jej otwierania – jeśli garaż jest bardzo często używany, np. przez kilka samochodów, zwykły napęd elektromechaniczny może nie wystarczyć. Warto też zwrócić uwagę na jakość smaru konserwującego jednostkę napędową – niektóre w określonych warunkach atmosferycznych (zwłaszcza w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach) tracą swoje właściwości. Jeśli garaż jest wystawiony na promienie słoneczne lub w czasie dużych mrozów mogą wystąpić problemy ze swobodnym unoszeniem się bramy i wjazdem do garażu lub wyjazdem z niego,
  • możliwość dołączenia dodatkowych elementów np. fotokomórki – możliwość zainstalowania nowych opcji to pożądane rozwiązanie, jeśli planujemy w przyszłości unowocześnić dotychczasowe mechanizmy,
  • markę – co tu dużo kryć, marka i cena często idzie w parze z jakością wykonania. Znani i cenieni producenci zazwyczaj są obdarzani zaufaniem klientów nie bez powodu.

Pamiętaj, że dobrze dobrana brama garażowa będzie ci służyć na lata. Toteż nie warto żałować funduszy na bramy garażowe z wyższej kategorii cenowej – jeśli będziesz chciał sprzedać garaż, solidna brama będzie szansą na uzyskanie lepszej ceny.